zdjecie 473
2013-05-27T11:30:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Ruszyła budowa punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. eOstrołęka.pl
REKLAMA

Ruszyły prace przy budowie punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych na miejskim wysypisku przy ulicy Turskiego.

Inwestycję realizowaną pod nadzorem Ostrołęckiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego, wykona ostrołęcka firma Beton-Stal, która w rozstrzygniętym na początku maja przetargu zaoferowała najkorzystniejsze warunki.

Punkt selektywnej zbiórki odpadów komunalnych przy ulicy Turskiego wybudowany zostanie kosztem około 585 tys zł. Zajmie powierzchnię 920 m2. Na ogrodzonym terenie znajdzie się m.in. kontener socjalny, boks do składowania odpadów przeznaczonych do recyclingu oraz jeden boks zadaszony do składowania odpadów niebezpiecznych.

Zgodnie z projektem działka, na której powstaje punkt selektywny podzielona została na 4 sektory, w których składowane będą poszczególne odpady w odpowiednio przygotowanych boksach murowanych, kontenerach lub specjalnych pojemnikach na odpady niebezpieczne. W skład punktu wchodzą także zakopane w ziemi specjalne separatory przeznaczone do oczyszczenia wód opadowych.

- Punkt selektywnej zbiórki odpadów będzie dostępny dla wszystkich mieszkańców
Ostrołęki, którzy będą dostarczać, wytworzone przez siebie odpady indywidualnie w ramach zadeklarowanej opłaty za wywóz nieczystości. Dostarczane do punktu selektywnej zbiórki odpady będą przekazywane do miejsc odzysku lub unieszkodliwiania. Wykonawca ma czas do końca czerwca na realizację inwestycji, wtedy też z początkiem lipca punkt zacznie funkcjonować – powiedział nam Adam Galanek, wiceprezes OTBS.

Przypomnijmy, że do punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych można przywieźć wszystkie odpady, które poddać można recyclingowi w więc: przeterminowane pestycydy, oleje odpadowe, rozpuszczalniki, alkalia i kwasy, odczynniki fotograficzne, farby, tusze, farby drukarskie, kleje, lepiszcza, żywice zawierające odpady niebezpieczne, zużyte baterie i akumulatory, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, odpady z budów  i remontów, zużyte opony, meble oraz inne odpady wielkogabarytowe i wszelkiego rodzaju odpady niebezpieczne.

REKLAMA
Zobacz również
Kalnedarz imprez
kwiecień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31  1 dk2 dk3  4
 5  6  7  8  9  10  11
 12  13  14  15  16  17  18
 19  20  21 dk22  23 dk24 dk25
 26  27  28  29  30  1  2
Dzisiaj:
Brak wydarzeń
×