eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Ruszyły formalne przygotowania do budowy mostu w Teodorowie [WIDEO, ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. eOstroleka.plfot. eOstroleka.pl
REKLAMA

Od podpisania porozumienia i umowy na dofinansowanie w kwocie ponad 1 miliona złotych rozpoczęły się dziś formalne przygotowania do budowy trzeciego mostu przez rzekę Narew w naszym regionie. Przeprawa powstanie w Teodorowie i połączy DK-61 z drogą powiatową nr 2539 w Łęgu Przedmiejskim.

Uroczyste podpisanie porozumienia i umowy na dofinansowanie pierwszego etapu prac odbyło się we wtorek, 10 grudnia. W spotkaniu udział wzięli: wojewoda mazowiecki – Konstanty Radziwiłł, kierownik ostrołęckiej delegatury MUW – Marcin Grabowski, starosta ostrołęcki - Stanisław Kubeł, Krzysztof Parzychowski – wicestarosta, parlamentarzyści – poseł Arkadiusz Czartoryski i senator Robert Mamątow, wójtowie gmin Lelis i Rzekuń – Stefan Prusik i Bartosz Podolak oraz radni powiatowi.

Celem spotkania było podpisanie porozumienia w sprawie realizacji zadania zgłoszonego do dofinansowania w ramach programu „Mosty dla Regionów” oraz umowy na dofinansowanie pierwszego etapu prac – przygotowanie dokumentacji projektowej. Na ten cel lider projektu – Starostwo Powiatowe w Ostrołęce (wspierany finansowo i merytorycznie przez samorządy gmin Lelis i Rzekuń), otrzyma ponad milion złotych dofinansowania.

- Most jest szczególną budowlą. Most łączy, most rozwija, most uskrzydla – mówił podczas uroczystości wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł – Dla wielu miejscowości most jest symbolem. Mam nadzieję, że dla Ostrołęki ten most, co prawda już poza granicami miasta, które ma też już swoje symbole, ten most również będzie taka wizytówką. Tym bardziej, że budujemy coraz piękniej – dodał wojewoda.

Opracowanie dokumentacji projektowej dotyczyć będzie budowy mostu przez rzekę Narew wraz z drogami dojazdowymi łączącymi dk-61 w miejscowości Teodorowo (gmina Rzekuń) z drogą powiatową nr 2539W w miejscowości Łęg Przedmiejski (gmina Lelis). Wsparcie finansowe umożliwi kompleksowe przygotowanie dokumentacji projektowej, na podstawie której w przyszłości zostanie wybudowany most.

- Chcąc się rozwijać, musimy szerokim łukiem omijać Ostrołękę – mówił podczas konferencji prasowej starosta ostrołęcki, Stanisław Kubeł, uzasadniając lokalizację mostu poza granicami miasta –Ostrołęka jest zatkana, układ komunikacyjny jaki jest w mieście pamięta czasy bitwy pod Ostrołęką. Jest dokładnie taki sam, jaki był mniej więcej w 1831 roku – dodał starosta.

Łączna wartość projektu wynosi 1 474 000 zł, z czego kwota dotacji z budżetu państwa w latach 2019 – 2022 to 1 179 200 zł, a 294 000 zł to wkład własny powiatu. Opracowanie dokumentacji projektowej i wydanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej ma nastąpić do 19 kwietnia 2022 roku.

REKLAMA
Materiał filmowy 1 :

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
grudzień 2023
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30 dk1 dk2 dk3
dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10
dk11 dk12  13 dk14  15 dk16 dk17
 18 dk19  20  21  22  23  24
 25  26  27  28  29  30 dk31
×