zdjecie 473
2021-03-03T16:14:05+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Rząd uruchamia szpitale tymczasowe. Co z obiektem w Ostrołęce?

REKLAMA
fot. eOstroleka.pl
REKLAMA
5
1
6

Ministerstwo Zdrowia podjęło decyzję o uruchomieniu 9 szpitali tymczasowych, które wybudowano w ostatnim czasie. Czy wśród nich jest też szpital tymczasowy w Ostrołęce?

 Podjęta została decyzja o uruchomieniu szpitali tymczasowych w dziewięciu województwach: - poinformował w środę minister zdrowia Adam Niedzielski.

 Minister Zdrowia Adam Niedzielski przekazał w środę na konferencji prasowej informację o uruchomieniu 9 szpitali tymczasowych w województwach: dolnośląskim, lubuskim, mazowieckim, opolskim, podkarpackim, pomorskim, śląskim, warmińsko - mazurskim i wielkopolskim.

 Mamy dziewięć województw, w których rzeczywiście podjęta została decyzja o tym, żeby szpitale tymczasowe zostały dopuszczone do funkcjonowania.

- powiedział minister Niedzielski.

 Jak doprecyzowano w informacji zamieszczonej na Twitterze resortu zdrowia, "będzie się to odbywało poprzez zwiększenie bazy łóżkowej w już funkcjonujących szpitalach tymczasowych i poprzez uruchomienie szpitali, które aktualnie mają status +pasywny+".

 Minister zdrowia dodał, że jeżeli chodzi o zajętość łóżek, to sytuacja jest na bieżąco monitorowana.

W przypadku pogorszenia sytuacji w jakimkolwiek innym województwie, oczywiście też takie decyzje na zespole będą podejmowane.

- dodał minister Niedzielski.

 Nie ma obecnie oficjalnej informacji o uruchomieniu szpitala tymczasowego w Ostrołęce. Szpital ten, który powstał na parkingu przed Mazowieckim Szpitalem Specjalistycznym im. dr Józefa Psarskiego, ma obecnie status szpitala pasywnego. Nie wykluczone, że to właśnie tą placówkę uruchamia resort zdrowia. Dyrekcja ostrołęckiego szpitala nie chciała dla nas skomentować tych informacji, twierdząc, że „nie mają żadnej decyzji”.

 Szpital tymczasowy w Ostrołęce wybudowany został pod koniec ubiegłego roku. Prace nad obiektem trwały kilka tygodni. Całość inwestycji sfinansował koncern PKN Orlen a za przeprowadzenie prac odpowiedzialna była spółka ENERGA Serwis.

 

Źródło: eOstroleka.pl/PAP
REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
kwiecień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31  1 dk2 dk3  4
 5  6  7  8  9  10  11
 12  13  14  15  16  17  18
 19  20  21 dk22  23 dk24 dk25
 26  27  28  29  30  1  2
Dzisiaj:
Brak wydarzeń
×