zdjecie 1233
zdjecie 1233
zdjecie 1233
2021-03-03T16:14:05+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Rząd uruchamia szpitale tymczasowe. Co z obiektem w Ostrołęce?

REKLAMA
fot. eOstroleka.plfot. eOstroleka.pl
REKLAMA
6
1
6

Ministerstwo Zdrowia podjęło decyzję o uruchomieniu 9 szpitali tymczasowych, które wybudowano w ostatnim czasie. Czy wśród nich jest też szpital tymczasowy w Ostrołęce?

 Podjęta została decyzja o uruchomieniu szpitali tymczasowych w dziewięciu województwach: - poinformował w środę minister zdrowia Adam Niedzielski.

 Minister Zdrowia Adam Niedzielski przekazał w środę na konferencji prasowej informację o uruchomieniu 9 szpitali tymczasowych w województwach: dolnośląskim, lubuskim, mazowieckim, opolskim, podkarpackim, pomorskim, śląskim, warmińsko - mazurskim i wielkopolskim.

 Mamy dziewięć województw, w których rzeczywiście podjęta została decyzja o tym, żeby szpitale tymczasowe zostały dopuszczone do funkcjonowania.

- powiedział minister Niedzielski.

 Jak doprecyzowano w informacji zamieszczonej na Twitterze resortu zdrowia, "będzie się to odbywało poprzez zwiększenie bazy łóżkowej w już funkcjonujących szpitalach tymczasowych i poprzez uruchomienie szpitali, które aktualnie mają status +pasywny+".

 Minister zdrowia dodał, że jeżeli chodzi o zajętość łóżek, to sytuacja jest na bieżąco monitorowana.

W przypadku pogorszenia sytuacji w jakimkolwiek innym województwie, oczywiście też takie decyzje na zespole będą podejmowane.

- dodał minister Niedzielski.

 Nie ma obecnie oficjalnej informacji o uruchomieniu szpitala tymczasowego w Ostrołęce. Szpital ten, który powstał na parkingu przed Mazowieckim Szpitalem Specjalistycznym im. dr Józefa Psarskiego, ma obecnie status szpitala pasywnego. Nie wykluczone, że to właśnie tą placówkę uruchamia resort zdrowia. Dyrekcja ostrołęckiego szpitala nie chciała dla nas skomentować tych informacji, twierdząc, że „nie mają żadnej decyzji”.

 Szpital tymczasowy w Ostrołęce wybudowany został pod koniec ubiegłego roku. Prace nad obiektem trwały kilka tygodni. Całość inwestycji sfinansował koncern PKN Orlen a za przeprowadzenie prac odpowiedzialna była spółka ENERGA Serwis.

 

Źródło: eOstroleka.pl/PAP
REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
październik 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30 dk1 dk2 dk3
dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10
dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17
dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24
dk25 dk26 dk27 dk28 dk29 dk30 dk31
×