zdjecie 5390
zdjecie 5390
zdjecie 5390
2013-10-11T19:59:00+02:00 eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Rzekuń: I Pieszy Rajd Przyrodniczy szlakami pomników przyrody [ZDJĘCIA]

REKLAMA
Zdjęcie główne
REKLAMA

Niemal stu uczniów i nauczycieli ze Szkoły Podstawowej w Rzekuniu wzięła udział w I Pieszym Rajdzie Przyrodniczym zorganizowanym pod hasłem „Pomniki przyrody w naszej małej ojczyźnie”. Rajd odbył się na trasie Rzekuń – Czarnowiec – Rzekuń a jego trasa liczyła około `10 kilometrów.

W imprezie przygotowanej przez Szkolne Koło Przyjaciół Lasu udział wzięli uczniowie klas Ia, IIa, IIb, IIIa i Va ze Szkoły Podstawowej w Rzekuniu. Grupa uczestników wyruszyła spod budynku szkoły w Rzekuniu kilka minut po godzinie 8:00. Na trasie rajdu na biorących udział czekały specjalnie przygotowane przez punkty kontrolne, na których funkcjonariusze policji, nadleśnictwa, członkowie związku łowieckiego i pielęgniarka przygotowały testy wiedzy z udzielania pierwszej pomocy, bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz konkursy przyrodniczo-krajoznawcze.

Podczas jednego z postojów w świetlicy wiejskiej w Czarnowcu dzieci w ramach podziękowania za gościnność wręczyły sołtysowi wsi sadzonkę dębu.

- Celem naszej akcji jest podnoszenie świadomości ekologicznej uczniów i społeczeństwa w zakresie ochrony przyrody i zmian klimatu na Ziemi. Od kilku już lat w trakcie przypadającego na początek października Dnia Drzewa, dzięki Nadleśnictwo Ostrołęka, sadzimy drzewka na terenie zieli wokół szkoły. Ponadto w dniu ślubowania na pierwszaka, każda pierwsza klasa sadzi swoje własne drzewko. Tegorocznym obchodom Dnia Drzewa, które obchodzimy w naszej szkole przyświeca motto „Inne święta służą jedynie przypominaniu, Dzień Drzewa wskazuje zaś na przyszłość” - powiedziała nam Ewa Borkowska – organizatorka i pomysłodawca przedsięwzięcia.

Rajd zakończył się pod pomnikiem przyrody „Altana” w miejscowości Czarnowiec, gdzie odbyły się m.in. konkurencje przygotowane przez Nadleśnictwo Ostrołęka i Polski Związek Łowiecki. Na zakończenie rajdu wręczono nagrody i wyróżnienia zwycięzcom konkursów i gier, zaś wszyscy uczestnicy otrzymali specjalne plakietki „Miłośnika Przyrody”.

Honorowy patronat nad I Pieszy Rajdem Przyrodniczym objęli: Rada Rodziców, Nadleśnictwo Ostrołęka oraz Polski Związek Łowiecki.

REKLAMA
Zobacz również
Kalnedarz imprez
czerwiec 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 31 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6
dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13
dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20
dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27
dk28 dk29 dk30  1  2  3  4
×