2013-10-11T19:59:00+02:00 eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Rzekuń: I Pieszy Rajd Przyrodniczy szlakami pomników przyrody [ZDJĘCIA]

REKLAMA
REKLAMA

Niemal stu uczniów i nauczycieli ze Szkoły Podstawowej w Rzekuniu wzięła udział w I Pieszym Rajdzie Przyrodniczym zorganizowanym pod hasłem „Pomniki przyrody w naszej małej ojczyźnie”. Rajd odbył się na trasie Rzekuń – Czarnowiec – Rzekuń a jego trasa liczyła około `10 kilometrów.

W imprezie przygotowanej przez Szkolne Koło Przyjaciół Lasu udział wzięli uczniowie klas Ia, IIa, IIb, IIIa i Va ze Szkoły Podstawowej w Rzekuniu. Grupa uczestników wyruszyła spod budynku szkoły w Rzekuniu kilka minut po godzinie 8:00. Na trasie rajdu na biorących udział czekały specjalnie przygotowane przez punkty kontrolne, na których funkcjonariusze policji, nadleśnictwa, członkowie związku łowieckiego i pielęgniarka przygotowały testy wiedzy z udzielania pierwszej pomocy, bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz konkursy przyrodniczo-krajoznawcze.

Podczas jednego z postojów w świetlicy wiejskiej w Czarnowcu dzieci w ramach podziękowania za gościnność wręczyły sołtysowi wsi sadzonkę dębu.

- Celem naszej akcji jest podnoszenie świadomości ekologicznej uczniów i społeczeństwa w zakresie ochrony przyrody i zmian klimatu na Ziemi. Od kilku już lat w trakcie przypadającego na początek października Dnia Drzewa, dzięki Nadleśnictwo Ostrołęka, sadzimy drzewka na terenie zieli wokół szkoły. Ponadto w dniu ślubowania na pierwszaka, każda pierwsza klasa sadzi swoje własne drzewko. Tegorocznym obchodom Dnia Drzewa, które obchodzimy w naszej szkole przyświeca motto „Inne święta służą jedynie przypominaniu, Dzień Drzewa wskazuje zaś na przyszłość” - powiedziała nam Ewa Borkowska – organizatorka i pomysłodawca przedsięwzięcia.

Rajd zakończył się pod pomnikiem przyrody „Altana” w miejscowości Czarnowiec, gdzie odbyły się m.in. konkurencje przygotowane przez Nadleśnictwo Ostrołęka i Polski Związek Łowiecki. Na zakończenie rajdu wręczono nagrody i wyróżnienia zwycięzcom konkursów i gier, zaś wszyscy uczestnicy otrzymali specjalne plakietki „Miłośnika Przyrody”.

Honorowy patronat nad I Pieszy Rajdem Przyrodniczym objęli: Rada Rodziców, Nadleśnictwo Ostrołęka oraz Polski Związek Łowiecki.

Zobacz również
Kalnedarz imprez
styczeń 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 28  29  30  31  1  2  3
 4  5  6  7  8  9  10
 11  12  13  14  15  16  17
 18  19  20  21  22 dk23  24
 25  26  27  28  29  30  31
Dzisiaj:
Brak wydarzeń