zdjecie 5035
zdjecie 5035
2018-04-23T14:59:02+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Sadzili dęby na stulecie niepodległości Polski [ZDJĘCIA]

REKLAMA
Zdjęcie głównefot. eOstroleka.pl
REKLAMA
1
0
6

Nadleśnictwo Ostrołęka zorganizowało dziś akcję sadzenia dębów. Inicjatywa, w której udział wzięli przedstawiciele samorządów różnego szczebla, duchowieństwa, młodzież szkolna, harcerze oraz służby mundurowe, miała na celu upamiętnienie przypadającej w tym roku setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Akcję sadzenia dębów zorganizowano w pobliżu zbiornika pożarowego w kompleksie leśnym w miejscowości Przystań, kilkanaście kilometrów pod Ostrołęką.

- Przygotowaliśmy ponad tysiąc sadzonek dębu. To inicjatywa, która w swoim założeniu ma spełniać cele edukacyjne i ekologiczne, ale też stanowić ma pewną symbolikę związaną z upamiętnieniem setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W akcji udział biorą zarówno uczniowie, młodzi ludzie ale też i dorośli. Są przedstawiciele różnych grup zawodowych i społecznych. Liczę, że skoro jest nas tu około sto osób, to każdy sadząc po 10 drzewek przyczyni się do tego że po pewnym czasie wyrośnie tu piękny, dostojny dębowy las – powiedział nam Zdzisław Gadomski, nadleśniczy z Nadleśnictwa Ostrołęka.

Z zaproszenia Nadleśnictwa Ostrołęka do udziału w akcji skorzystała liczna grupa młodzieży szkolnej, samorządowcy różnego szczebla, służby mundurowe, przedstawiciele duchowieństwa.

- Uważam, że to bardzo dobry pomysł, żeby wszystkie instytucje posadziły po przynajmniej sto dębów na stulecie niepodległości państwa polskiego. Akcja z całą pewnością zasługuje na kontynuację – mówił starosta ostrołęcki, Stanisław Kubeł – Generalnie drzew nigdy za wiele, jeśli chcemy dbać o czystość środowiska, to musimy dbać o to, żeby powstawało jak najwięcej lasów. Im więcej posadzimy drzew, tym więcej przekażemy kolejnym pokoleniom – dodał starosta Kubeł.

Sprawnie przeprowadzona akcja, sprawiła, że po około dwóch godzinach wszystkie z przygotowanych drzewek zostały zasadzone. Miejsce akcji oznaczone zostało kamiennym obeliskiem i tablicą pamiątkową. Akcja zakończyła się poczęstunkiem – tradycyjną grochówką – przygotowaną przez leśników.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
czerwiec 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 31 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6
dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13
dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20
dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27
dk28 dk29 dk30  1  2  3  4
×