eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Samorządowcy dyskutowali o inwestycjach drogowych w powiecie ostrołęckim

REKLAMA
zdjecie 2791
zdjecie 2791
fot. powiatostrolecki.plfot. powiatostrolecki.pl
REKLAMA

Obwodnica w Ostrołęce, remont drogi krajowej nr 53, skrót do Wyszkowa - to tylko niektóre tematy poruszone na spotkaniu dotyczącym inwestycji drogowych w północno-wschodniej Polsce. W piątek, 1 lutego, samorządowcy z Mazowsza, Podlasia, Warmii i Mazur dyskutowali między innymi o planach rządowych i wojewódzkich związanych z infrastrukturą rządową.

Podczas spotkania rozmawiano także o nowej edycji Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych. Jak podkreślił wicewojewoda mazowiecki Dariusz Piątek, dzięki programowi udało się zmodernizować około 890 km dróg w tym 116 km w powiecie ostrołęckim. Tym samym powiat ostrołęcki znalazł się w czołówce najbardziej operatywnych w pozyskiwaniu środków zewnętrznych samorządów na Mazowszu. Wicewojewoda wspomniał także o nowej edycji programu, w której aż trzy drogi biegnące przez powiat ostrołęcki skorzystają z dofinansowania.

Na spotkaniu rozmawiano także o skrócie do Wyszkowa. Zdaniem starosty ostrołęckiego Stanisława Kubła inwestycja ta realizowana ma być w porozumieniu z gminą Długosiodło. Na razie jeszcze w tym roku przebudowany zostanie odcinek od Żabina do Goworowa (w ramach tzw  „schetynówek”). W dalszej kolejności zmodernizowana zostanie trasa od Goworowa do drogi krajowej nr 60.

Mniej optymistyczne słowa, które padły na spotkaniu, dotyczą generalnego remontu drogi krajowej nr 53. Droga ta do remontu w harmonogramie prac GDDKi A przewidziana została dopiero w 2020 roku. Trasa Ostrołęka Olsztyn modernizowana będzie jedynie na trzech odcinakach o łącznej długości 3,7 km. Remontu doczeka się między innymi odcinek biegnący przez Myszyniec.

W spotkaniu zorganizowanym 1 lutego w gospodarstwie agroturystycznym w Lipnikach uczestniczyli między innymi przedstawiciele: parlamentu, sejmiku woj. mazowieckiego, samorządów powiatowych i gminnych z powiatów ostrołęckiego, łomżyńskiego, szczycieńskiego, przasnyskiego, makowskiego, ostrowskiego.

źródło: powiatostrolecki.pl

fot. powiatostrolecki.plfot. powiatostrolecki.pl
Kalendarz imprez
czerwiec 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30  31 dk1 dk2
dk3 dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9
 10 dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16
 17 dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23
dk24 dk25 dk26 dk27  28 dk29 dk30
×