2021-12-15T15:07:54+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka, NA SYGNALE

Sąsiedzi z narkotykami wpadli na jednej z ostrołęckich stacji paliw

REKLAMA
fot. eOstroleka.plfot. eOstroleka.pl
REKLAMA

Dwóch młodych mężczyzn z sąsiedniego powiatu zatrzymano w Ostrołęce na jednej ze stacji paliw. Policja znalazła przy nich różne rodzaje narkotyków. Dodatkowo jeden z zatrzymanych będąc pod wpływem narkotyków wsiadł za kierownicę.

W minioną niedzielę, 12 grudnia policjanci z ostrołęckiego Wydziału Patrolowego ustalili, że na jednej ze stacji paliw na terenie naszego miasta przebywają młodzi mieszkańcy powiatu ostrowskiego mogący posiadać przy sobie narkotyki.

zdjecie 300

W trakcie policyjnej akcji obydwaj mieszkańcy powiatu ostrowskiego w wieku 25 i 33 lat byli zaskoczeni. Podczas zatrzymywania młodszy z mężczyzn próbował odrzucić od siebie foliową torebkę, w której było kilkadziesiąt pustych torebek z zapięciem strunowym. W trakcie dalszych czynności przy mężczyznach znaleziono foliowe torebki z zawartością białego i żółtego proszku, a także suszu roślinnego.

- relacjonuje komisarz Tomasz Żerański, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Wstępne badanie substancji znalezionych przy zatrzymanych mężczyznach wykazało, że była to amfetamina, mefedron i marihuana. Dodatkowo znaleziono szklaną fifkę z drobinami suszu roślinnego. Obaj zatrzymani mężczyźni zostali oni przewiezieni ostrołęckiej komendy, gdzie po wykonaniu niezbędnych czynności osadzono ich w policyjnym areszcie. Za podejrzenie kierowania pojazdem pod działaniem narkotyków policjanci zatrzymali 33 - latkowi prawo jazdy.

Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie im zarzutów, do których się przyznali. Obydwaj mężczyźni usłyszeli zarzut posiadania narkotyków, dodatkowo starszy z mężczyzn usłyszał zarzut dotyczący ich udzielania. Dziś wobec 33 - latka Sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.  

- dodaje kom. Żerański.

Dalsze postępowanie pod nadzorem prokuratury prowadzą policjanci z ostrołęckiego Wydziału Dochodzeniowo – Śledczego.

 

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
zdjecie 7209
Kalendarz imprez
wrzesień 2023
PnWtŚrCzPtSoNd
 28  29  30  31 dk1 dk2 dk3
dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10
dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17
dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24
dk25 dk26 dk27 dk28 dk29 dk30  1
×