Schronisko Canis w Kruszewie, któremu kiedyś bardzo pomógł zmarły dziś poseł Łukasz Litewka, podziękowało mu we wzruszającym wpisie. "Dla nas zrobiłeś coś szczególnego" - czytamy.
Łukasz Litewka, poseł z Sosnowca, zginął 23 kwietnia w wypadku drogowym. Znany był z prowadzenia swojej fundacji i akcji charytatywnych. Przed laty odmienił los schroniska Canis w Kruszewie, napędzając zbiórkę na remont. Dziś schronisko podziękowało mu we wzruszających słowach.

Nie żyje poseł Łukasz Litewka. Miał 36 lat
Nie żyje poseł Łukasz Litewka - podał Dziennik Zachodni. Polityk zginął w wypadku, miał 36 lat. Był znany z akcji charytatywnych, również w regionie ostrołęckim. To szok również dla naszej redakcji -…
- Łukaszu, dziękujemy Ci. Dziękujemy za to, że byłeś. Za to, że pomagałeś. Nie na pokaz, tylko naprawdę - tymi słowami schronisko rozpoczęło wpis, w którym wspomniano śp. Łukasza Litewkę.
"Za zbiórki, za zaangażowanie, za walkę o tych, którzy sami nie potrafią się obronić. Dla nas zrobiłeś coś szczególnego. Kiedy potrzebowaliśmy pomocy przy remoncie, kiedy sytuacja była naprawdę trudna, to właśnie Ty jako jedyny wyciągnąłeś rękę i podjąłeś się wsparcia zbiórki. To nie był gest. To była decyzja i działanie, które miało ogromne znaczenie. I dziś chcemy powiedzieć to głośno – nigdy o tym nie zapomnimy" - kontynuuje Canis.
Podziękowania padły też w imieniu psów ze schroniska:
Za każdą miskę, za każdy dach nad głową, za każdą szansę na lepsze życie, dziękują Ci wszystkie psiaki, które dzięki takim ludziom jak Ty mogą jeszcze kiedyś komuś zaufać. Zostawiłeś po sobie coś więcej niż pamięć. Zostawiłeś dobro. I ono będzie żyło dalej.
Komunikat kończy się wzruszającymi słowami: - Do zobaczenia kiedyś, Łukasz.




![Aktywnie i charytatywnie w Grupie Energa. Pieniądze trafią do „Humanitas” i schroniska „Canis” [WIDEO, ZDJĘCIA]](./luba//dane/pliki/zdjecia/2026/m/aktywni_charytatywni_2500px_229.jpg)



1
5
20
27