2013-12-10T15:06:00+01:00 eOstroleka.pl
Polska,

Sejm: Wniosek o wotum nieufności dla ministra zdrowia Bartosza Arłukowicza

REKLAMA
Minister Zdrowia Bartosz Arłukowicz
REKLAMA

PiS złoży wniosek o odwołanie ministra zdrowia Bartosza Arłukowicza. Złożenie wniosku o wotum nieufności zapowiedział Jarosław Kaczyński.

– Każdy kto nie zagłosuje za naszym wnioskiem, w gruncie rzeczy będzie popierał pomysł prywatyzacji służby zdrowia – powiedział Prezes PiS.

Lider opozycji zapowiedział złożenie wniosku o wotum nieufności wobec ministra zdrowia Bartosza Arłukowicza. Ma to związek z działaniem Ministerstwa Zdrowia, które chce wprowadzić dodatkowe ubezpieczenia społeczne, pozwalające bezpłatnie korzystać z niektórych świadczeń. Według Jarosława Kaczyńskiego pogłębi to zróżnicowanie w dostępie do usług medycznych i spowoduje, że biedniejszych nie będzie stać na leczenie.

- Nie może być tak, że zamożność naszego kraju się podnosi i jednocześnie zmniejsza się liczba świadczeń oferowanych społeczeństwu – mówił Prezes PiS. Lider opozycji podkreślił, że niegłosowanie za wnioskiem o wotum nieufności zgłoszonym przez Prawo i Sprawiedliwość, będzie w rzeczywistości poparciem dla idei prywatyzacji służby zdrowia

- Każdy byłby lepszy na stanowisku ministra zdrowia od Bartosza Arłukowicza – stwierdził wicemarszałek Senatu Stanisław Karczewski, lekarz chirurg. Jego zdaniem obecny szef resortu należy do najgorszych w historii i należy mu się odwołanie.

W trakcie konferencji prasowej na której ogłaszano złożenie wniosku o wotum nieufności wobec ministra zdrowia, Jarosław Kaczyński odniósł się także do obecnej sytuacji na Ukrainie, gdzie prawdopodobnie dochodzi do eskalacji działań władzy wobec protestujących Ukraińców. Według Jarosława Kaczyńskiego Unia Europejska powinna dać do zrozumienia władzom w Kijowie, że ewentualne użycie siły wobec protestujących spotka się z daleko idącymi reakcjami UE. Lider polskiej opozycji zapowiedział, że w najbliższym czasie Prawo i Sprawiedliwość podejmie kolejne działania w sprawie Ukrainy.

Źródło: mypis.pl
Zobacz również
Kalnedarz imprez
październik 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
 28  29  30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  1