eOstroleka.pl
Polska,

Senatorowie PiS wnioskują o odrzucenie sprawozdania KRRiTV

REKLAMA
zdjecie 8667
zdjecie 8667
fot. Senat RPfot. Senat RP
REKLAMA

- W Senacie odbywa się procedura poświęcona kwestii sprawozdania KRRiTV. Jako senatorowie PiS złożyliśmy wniosek o odrzucenie tego sprawozdania. Szereg kwestii jest tam niewłaściwy – powiedział senator Wojciech Skurkiewicz.

- Media publiczne zostały skrajnie upolitycznione. Widać to w dysproporcji udziału poszczególnych ugrupowań. W jednym z miesięcy PiS było reprezentowane przez zaledwie 6 godzin, a PO przez aż 20 godzin – zauważył senator PiS. Uczestniczący w konferencji prasowej senator Jan Maria Jackowski przywołał wiele przykładów pomijania PiS w doniesieniach mediów publicznych.

- Kolejna sprawa to przydzielanie miejsca na multipleksie cyfrowym dla TV Trwam i pieniądze wyciągnięte od Fundacji Lux Veritatis. Tylko za to, że otrzymała koncesję, a nie mogła nadawać programu – mówił Wojciech Skurkiewicz. Jego zdaniem rozdawanie miejsc na multipleksie odbyło się w skandaliczny sposób i dopiero protesty pozwoliły na umieszczenie na multipleksie TV Trwam.

- Trzeba podkreślić, że w demokracji dawniej było tak, że media przypominały różnych śpiewaków o różnych głosach. W czasie globalizacji mamy do czynienia z chórem, gdzie wielu śpiewaków śpiewa tym samym głosem. Wystarczy porównać układ wiadomości w programach informacyjnych stacji komercyjnych i stacji publicznych – mówił Jan Maria Jackowski.

- Rząd D. Tuska zapowiadał zmianę ustawy medialnej. Po 7 latach prace są w lesie i nie mamy stabilnej sytuacji. Układ rządzący nie jest zainteresowany odpolitycznieniem mediów. KRRiTV jest notariuszem woli politycznej rządu. Złożyliśmy wniosek o przełożenie głosowania, żeby senatorowie PO mogli zastanowić się nad głosowaniem. Niestety on upadł – mówił Jan Maria Jackowski.

Źródło: mypis.pl
Kalendarz imprez
kwiecień 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28
dk29  30  1  2  3  4  5
×