2020-10-21T16:01:56+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Senior z Ostrołęki mógł stracić prawie ćwierć miliona złotych. Ustrzegła go pracownica banku

REKLAMA
zdjecie 142
fot. eOstroleka.plfot. eOstroleka.pl
REKLAMA
1
0
14

Właściwa reakcja pracownicy jednego z ostrołęckich banków udaremniła próbę oszustwa metodą „na policjanta”. Senior, którego oszuści wzięli na celownik mógł stracić prawie ćwierć miliona złotych!

Do zdarzenia doszło dziś w godzinach południowych. Do 80-letniego mieszkańca naszego miasta zadzwonił mężczyzna podający się za policjanta. Dzwoniący poinformował rozmówcę, że jego konto bankowe zostało zaatakowane przez oszustów i może on stracić całe oszczędności posiadane na rachunku. Uchronić go przed tym miała wypłata pieniędzy i przekazanie ich dzwoniącemu

„Fałszywy policjant” zapewnił, że po zakończonej rzekomej akcji gotówka zostanie seniorowi zwrócona. Oszust dodał też, że w przestępstwo są zamieszani także pracownicy banku.

Senior uległ namowom przestępców i poszedł do banku, aby wypłacić sumę 230 tysięcy złotych, którą miał przekazać po wyjściu oszustom. Na szczęście historia oszukanego 80-latka skończyła się dobrze. Przytomnie zareagowała pracownica banku. Zainteresowała się nagłą transakcją seniora i zaczęła dopytywać o szczegóły. Dzięki temu zorientowała się, że jej klient padł ofiarą oszustów.
- informuje podkomisarz Tomasz Żerański, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

W ostatnim czasie oszuści wykazują wzmożoną aktywność w naszym regionie. Jak ustrzec się przed utratą oszczędności? Trzeba pamiętać, by zawsze w kontaktach z osobami obcymi, także przez telefon, zachować czujność. Pamiętajmy, że funkcjonariusz policji czy też innych służb nigdy i pod żadnym pozorem nie będzie próbował nakłonić nas do przekazania mu naszych pieniędzy w celach związanych z prowadzonym śledztwem czy do działań operacyjnych. Jeśli to robi to znak, że mamy do czynienia z oszustem.

W takiej sytuacji pamiętajmy, by zakończyć połączenie i zadzwonić pod numer alarmowy 997 lub 112 i powiadomić o całej sytuacji prawdziwych policjantów.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
luty 2023
PnWtŚrCzPtSoNd
 30  31 dk1 dk2  3 dk4 dk5
dk6  7  8  9 dk10  11 dk12
dk13  14  15 dk16  17  18  19
dk20  21  22  23  24  25  26
dk27  28  1  2  3  4  5
×