eOstroleka.pl
Ostrołęka, NA SYGNALE

Seniorka z Ostrołęki straciła kilkadziesiąt tysięcy sądząc, że pomaga córce

REKLAMA
zdjecie 1109
zdjecie 1109
fot. eOstroleka.plfot. eOstroleka.pl
REKLAMA

Sądząc, że pomaga córce 93-letnia mieszkanka Ostrołęki przekazała nieznajomemu mężczyźnie reklamówkę wypełnioną pieniędzmi. Seniorka straciła w ten sposób kilkadziesiąt tysięcy złotych!

W środę, 20 lipca policjanci z Ostrołęki otrzymali zgłoszenie dotyczące oszustwa na szkodę 93-letniej mieszkanki naszego miasta. Seniorka odebrała telefon od kobiety podającej się za jej córkę. Dzwoniąca poinformowała, że w związku z zadłużeniem jej konto bankowe zostało zablokowane i poprosiła rozmówczynię o pożyczkę.

Niestety 93 - latka uwierzyła w ‘’bajkę” wymyśloną przez oszustkę i przekazała w reklamówce rzekomemu koledze kwotę kilkudziesięciu tysięcy złotych. Dalsze postępowanie w tej sprawie pod nadzorem Prokuratury prowadzą policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

- informuje komisarz Tomasz Żerański, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Ostrołęcka policja apeluje!

Pamiętajmy, żeby nie przekazywać żadnych pieniędzy obcym osobom bez względu na to jaką ‘’bajkę” nam opowiadają. Może to być, tak jak w tym przypadku metoda na córkę, a jutro np. na policjanta, wnuczka, bądź funkcjonariusza innych służb. Bez względu jaką metodą posługują się sprawcy zawsze powinniśmy w stosunku do obcych osób stosować metodę ograniczonego zaufania.

Nie zapominajmy też, że żaden prawdziwy policjant nie ma prawa żądać od nas przekazania pieniędzy. Jeśli to czyni, to znak, że mamy do czynienia z oszustem i jak najszybciej powinniśmy zawiadomić prawdziwych policjantów.

Zwracamy się z prośbą także do członków rodzin Seniorów, aby rozmawiali z nimi na temat tego rodzaju zagrożeń. Przekażmy także sąsiadom powyższe informację.

- czytamy w policyjnym apelu.

 

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
kwiecień 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28
dk29 dk30  1  2  3  4  5
×