2020-10-22T13:50:47+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Seniorzy znów na celowniku oszustów

REKLAMA
fot. eOstroleka.pl
REKLAMA
0
0
0

Kolejne próby oszustwa metodą „na policjanta”. Wczoraj dzięki przytomnej reakcji pracownicy jednego z ostrołęckich banków udało się uratować seniora przed utratą kwoty blisko ćwierć miliona złotych. Dziś oszuści ponownie się uaktywnili na naszym terenie.

Dziś około południa dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce otrzymał kolejne zgłoszenia o próbach oszustw podszywających się pod policjantów. Na szczęście ostrołęccy seniorzy nie dali się oszukać.

Schemat wygląda następująco: Do starszej osoby dzwoni oszust podający się za policjanta. Informuje, iż osoba najbliższa spowodowała wypadek i aby odzyskała wolność, wychodząc z aresztu, konieczna jest wpłata kaucji. Oszust prosi osobę o przekazanie wskazanej kwoty pieniędzy osobie, która się do niej zgłosi, bądź pozostawienie gotówki w umówionym miejscu. Po przekazaniu pieniędzy kontakt się urywa. Policja radzi, by jak najszybciej taką rozmowę przerwać, rozłączyć się i zadzwonić na znany nam numer bliskiej osoby, by upewnić się, że ta sytuacja, o której ktoś nam opowiada, rzeczywiście się zdarzyła.

Dla policji ogromną szansą na skuteczne zatrzymanie sprawców jest jak najkrótszy okres od zdarzenia do powiadomienia. Przypomnieć należy, że w rozmowie oszuści zawsze proszą o dyskrecję. Po wyrażeniu zgody na przekazanie pieniędzy zgłasza się po nią ktoś inny, zapowiedziany przez oszusta jako osoba godna zaufania, która odbiera pieniądze. W ten sposób oszuści wyłudzają pieniądze w wysokości od kilku do nawet kilkuset tysięcy złotych. Pokrzywdzeni często tracą oszczędności całego życia. Apelujemy, by nie podejmować żadnych pochopnych decyzji, zadzwonić do zaufanej osoby z rodziny lub bliskich, zachować szczególną ostrożność. Podkreślamy, aby o wszystkich próbach wyłudzenia pieniędzy natychmiast poinformować policję.
- mówi podkomisarz Tomasz Żerański, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Zobacz również
Kalnedarz imprez
styczeń 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 28  29  30  31  1  2  3
 4  5  6  7  8  9  10
 11  12  13  14  15  16  17
 18  19  20  21  22 dk23  24
 25  26  27  28  29  30  31
Dzisiaj:
Brak wydarzeń