2020-10-22T13:50:47+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Seniorzy znów na celowniku oszustów

REKLAMA
zdjecie 4840
zdjecie 4840
fot. eOstroleka.plfot. eOstroleka.pl
REKLAMA
0
1
0

Kolejne próby oszustwa metodą „na policjanta”. Wczoraj dzięki przytomnej reakcji pracownicy jednego z ostrołęckich banków udało się uratować seniora przed utratą kwoty blisko ćwierć miliona złotych. Dziś oszuści ponownie się uaktywnili na naszym terenie.

Dziś około południa dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce otrzymał kolejne zgłoszenia o próbach oszustw podszywających się pod policjantów. Na szczęście ostrołęccy seniorzy nie dali się oszukać.

Schemat wygląda następująco: Do starszej osoby dzwoni oszust podający się za policjanta. Informuje, iż osoba najbliższa spowodowała wypadek i aby odzyskała wolność, wychodząc z aresztu, konieczna jest wpłata kaucji. Oszust prosi osobę o przekazanie wskazanej kwoty pieniędzy osobie, która się do niej zgłosi, bądź pozostawienie gotówki w umówionym miejscu. Po przekazaniu pieniędzy kontakt się urywa. Policja radzi, by jak najszybciej taką rozmowę przerwać, rozłączyć się i zadzwonić na znany nam numer bliskiej osoby, by upewnić się, że ta sytuacja, o której ktoś nam opowiada, rzeczywiście się zdarzyła.

Dla policji ogromną szansą na skuteczne zatrzymanie sprawców jest jak najkrótszy okres od zdarzenia do powiadomienia. Przypomnieć należy, że w rozmowie oszuści zawsze proszą o dyskrecję. Po wyrażeniu zgody na przekazanie pieniędzy zgłasza się po nią ktoś inny, zapowiedziany przez oszusta jako osoba godna zaufania, która odbiera pieniądze. W ten sposób oszuści wyłudzają pieniądze w wysokości od kilku do nawet kilkuset tysięcy złotych. Pokrzywdzeni często tracą oszczędności całego życia. Apelujemy, by nie podejmować żadnych pochopnych decyzji, zadzwonić do zaufanej osoby z rodziny lub bliskich, zachować szczególną ostrożność. Podkreślamy, aby o wszystkich próbach wyłudzenia pieniędzy natychmiast poinformować policję.
- mówi podkomisarz Tomasz Żerański, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
luty 2023
PnWtŚrCzPtSoNd
 30  31 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10  11 dk12
dk13  14 dk15 dk16  17 dk18 dk19
dk20  21 dk22  23  24  25  26
dk27  28  1  2  3  4  5
×