2015-12-18T13:00:00+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Seria włamań do domów w Ostrołęce i powiecie. Policja wciąż szuka sprawców

REKLAMA
fot. eOstrołęka.pl
REKLAMA

W ostatnim czasie doszło do kilku włamań do domów na terenie Ostrołęki i powiatu. Sprawcy najpierw obserwują miejsca a później pod nieobecność właścicieli dostają się do wnętrz przez taras lub drzwi balkonowe.

W ubiegłym tygodniu nieznani sprawcy włamali się do dwóch domów na terenie gminy Rzekuń. Ich łupem padła głównie biżuteria i pieniądze, nie pogardzili jednak innymi cennymi „drobiazgami”. Złodziei dotychczas nie schwytano. Kilka dni później najprawdopodobniej ta sama grupa dokonała włamania do dwóch kolejnych domów, tym razem w Ostrołęce na osiedlach Pomian i Bursztynowe.

Schemat działania był bardzo podobny – najpierw sprawcy obserwowali posesję a później, wykorzystując chwilową nieobecność domowników, wchodzili do wnętrza przez drzwi balkonowe od strony tarasu. Również i w tym przypadku ukradli pieniądze i biżuterię. Policja apeluje do wszystkich mieszkańców w naszym regionie – zwracajmy uwagę na obce osoby kręcące się w pobliżu naszych domów i mieszkań.

- Jak pokazują lata wcześniejsze święta to nie tylko czas radości, ale to również okres kiedy swoją aktywność zwiększają sprawcy różnych przestępstw. Dlatego też w tym okresie nie możemy zapominać o bezpieczeństwie własnym, naszych bliskich oraz naszych rzeczy – mówi podkom. Sylwester Marczak, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce -  Wychodząc z domów czy mieszkań zadbajmy o ich właściwe zabezpieczenie techniczne. Reagujmy też gdy w okolicach naszego bloku czy osiedla będą przebywać osoby nieznajome, bądź też pojazdy na obcych numerach rejestracyjnych. Jako przykład mogą posłużyć niedawne zdarzenia z gminy Rzekuń kiedy to sprawcy dostali się do domów jednorodzinnych od strony tarasów, a następnie ukradli m.in. pieniądze. W takich przypadkach informacja do dyżurnego policji pod nr 997 o obcych, pozwoli na szybką reakcją. To zgłoszenie może uratować radosne święta. Okres Bożego Narodzenia to też działania oszustów. Metody na policjanta czy wnuczka mogę powtarzać się wielokrotnie, pamiętajmy więc o czujności. Rozsądek w okresie świąt gwarantuje nasze bezpieczeństwo – dodaje podkom. Marczak.

REKLAMA
Zobacz również
Kalnedarz imprez
lipiec 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31  1  2