zdjecie 7844
zdjecie 7844
2015-12-18T13:00:00+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Seria włamań do domów w Ostrołęce i powiecie. Policja wciąż szuka sprawców

REKLAMA
Zdjęcie głównefot. eOstrołęka.pl
REKLAMA

W ostatnim czasie doszło do kilku włamań do domów na terenie Ostrołęki i powiatu. Sprawcy najpierw obserwują miejsca a później pod nieobecność właścicieli dostają się do wnętrz przez taras lub drzwi balkonowe.

W ubiegłym tygodniu nieznani sprawcy włamali się do dwóch domów na terenie gminy Rzekuń. Ich łupem padła głównie biżuteria i pieniądze, nie pogardzili jednak innymi cennymi „drobiazgami”. Złodziei dotychczas nie schwytano. Kilka dni później najprawdopodobniej ta sama grupa dokonała włamania do dwóch kolejnych domów, tym razem w Ostrołęce na osiedlach Pomian i Bursztynowe.

Schemat działania był bardzo podobny – najpierw sprawcy obserwowali posesję a później, wykorzystując chwilową nieobecność domowników, wchodzili do wnętrza przez drzwi balkonowe od strony tarasu. Również i w tym przypadku ukradli pieniądze i biżuterię. Policja apeluje do wszystkich mieszkańców w naszym regionie – zwracajmy uwagę na obce osoby kręcące się w pobliżu naszych domów i mieszkań.

- Jak pokazują lata wcześniejsze święta to nie tylko czas radości, ale to również okres kiedy swoją aktywność zwiększają sprawcy różnych przestępstw. Dlatego też w tym okresie nie możemy zapominać o bezpieczeństwie własnym, naszych bliskich oraz naszych rzeczy – mówi podkom. Sylwester Marczak, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce -  Wychodząc z domów czy mieszkań zadbajmy o ich właściwe zabezpieczenie techniczne. Reagujmy też gdy w okolicach naszego bloku czy osiedla będą przebywać osoby nieznajome, bądź też pojazdy na obcych numerach rejestracyjnych. Jako przykład mogą posłużyć niedawne zdarzenia z gminy Rzekuń kiedy to sprawcy dostali się do domów jednorodzinnych od strony tarasów, a następnie ukradli m.in. pieniądze. W takich przypadkach informacja do dyżurnego policji pod nr 997 o obcych, pozwoli na szybką reakcją. To zgłoszenie może uratować radosne święta. Okres Bożego Narodzenia to też działania oszustów. Metody na policjanta czy wnuczka mogę powtarzać się wielokrotnie, pamiętajmy więc o czujności. Rozsądek w okresie świąt gwarantuje nasze bezpieczeństwo – dodaje podkom. Marczak.

REKLAMA
Zobacz również
Kalnedarz imprez
czerwiec 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 31 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6
dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13
dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20
dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27
dk28 dk29 dk30  1  2  3  4
Dzisiaj:
Koncerty
Galeria
Kino JANTAR
×