eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Sierzputowska i Olszewski patronami ulic w Ostrołęce?

REKLAMA
zdjecie 9637
Panorama Ostrołęki, fot. Studio Perfekt 3D/eOstrołęka.plPanorama Ostrołęki, fot. Studio Perfekt 3D/eOstrołęka.pl
REKLAMA
zdjecie 9637

Szanowani i cenieni ostrołęccy lekarze mogą zostać patronami ulic na terenie miasta. Chodzi tu m.in. o śp Helenę Sierzputowską i śp Jerzego Olszewskiego. Interpelację w tej sprawie złożył przewodniczący Rady Miasta Jerzy Grabowski.

Obecnie w polskim parlamencie trwają prace nad projektem ustawy dotyczącej dekomunizacji ulic i placów, który zakłada, że w ciągu kilku lat wszystkie nazwy m.in. mostów, ulic i dróg nawiązujące do komunizmu i innych ustrojów totalitarnych, zniknęłyby z przestrzeni publicznej. Na mapie Ostrołęki wciąż jeszcze znaleźć możemy ulice np. Berlinga, Gorbatowa, Bielik i Makarowej, Hanki Sawickiej czy Buczka.

Interpelację dotyczącą zmian nazw ulic złożył do prezydenta przewodniczący Rady Miasta Jerzy Grabowski. Radny proponuje, by przy ewentualnej zmianie podyktowanej projektowaną ustawą dekomunizacyjną wziąć pod rozwagę postaci m.in. dwójki lekarzy.

- Zwracam się z prośbą o rozważenie możliwości nadania nazw ulic w Ostrołęce imieniem szanowanych i cenionych lekarzy z naszego miasta, tj, śp Heleny Sierzputowskiej i tragicznie zmarłego dr Jerzego Olszewskiego. Prośba moja wynika z dyskusji nad projektem uchwały w sprawie nadania imienia ulicy w mieście Ostrołęka. Chodzi tu o ulicę Alfreda Sierzputowskiego, podczas XX sesji Rady Miasta z dnia 28 stycznia. Uważam, że będzie możliwe uczczenie pamięcią wyżej wymienionych i innych znanych osób – czytamy w interpelacji przewodniczącego Grabowskiego.

Kalendarz imprez
lipiec 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
 8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18  19 dk20  21
 22  23  24  25  26  27 dk28
 29  30  31  1  2  3  4
×