2018-07-20T10:37:16+02:00 eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Skarbnik powiatu ostrołęckiego, Barbara Gocłowska odchodzi na emeryturę [WIDEO, ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. eOstroleka.pl
REKLAMA
1
0
0

Po 28 latach pracy na stanowisku skarbnika Starostwa Powiatowego w Ostrołęce, Barbara Gocłowska odchodzi na zasłużoną emeryturę.

Uroczyste pożegnanie wieloletniej skarbnik, odbyło się podczas sesji Rady Powiatu. Barbara Gocłowska pracowała na stanowisku skarbnika od 28 lat. Wcześniej przez szereg lat pracowała w administracji publicznej. Za dorobek zawodowy, zaangażowanie w wykonywaną pracę, profesjonalizm – była już skarbniczka odebrała podczas sesji wiele podziękowań i gratulacji od wójtów, starosty i wicestarosty, radnych oraz byłych współpracowników.

Bez wątpienia najważniejszym zwieńczeniem dorobku zawodowego skarbnik Gocłowskiej było wręczenie medalu Pro Masovia, nadanego przez samorząd województwa mazowieckiego i marszałka Adama Struzika. Odznaczenie to otrzymują instytucje i osoby, które w wyjątkowy sposób przysłużyły się swoją działalnością społeczności i samorządowi Mazowsza.

- Z panią skarbnik znamy się od 1990 roku, kiedy to byłem najmłodszym wójtem w Polsce – mówił podczas sesji starosta ostrołęcki Stanisław Kubeł – Od pani skarbnik wiele się nauczyłem, dzięki czemu udało mi się dorównać poziomem wiedzy w zakresie finansów publicznych. Nasze zdanie co do kształtowania finansów nie zawsze były zgodne, jednak dyskusja zawsze była merytoryczna i prowadziła do kompromisów. Poprzeczka, jaką pani Basia postawiła swoją wieloletnią pracą sprawia, że nowy skarbnik będzie miał niezwykle trudne zadanie – dodał starosta Kubeł

Stosowną uchwałę przyjęli – choć nie bez uwag – radni powiatowi. Wątpliwości radnych wzbudził projekt uchwały mówiący o odwołani skarbnika.

- Tytuł uchwały jest krzywdzący. Sugeruje, że pani skarbnik odwołana została za karę. Może istnieje możliwość rozszerzenia tej uchwały w sposób wyjaśniający powody odwołania? - zasugerował radny Stanisław Subda.

- Obawiam się, że jeśli przyjmiemy uchwałę w innej formie zostanie ona zaskarżona przez organ nadzoru. W uzasadnieniu do projektu uchwały jest wyjaśnienie, że odwołanie następuje z powodu nabycia praw emerytalnych. Innej formy ustawodawca niestety nie przewidział – wyjaśnił wicestarosta Krzysztof Parzychowski.

Ostatecznie podczas głosowania 15 radnych opowiedziało się za projektem uchwały, dwóch wstrzymało się od głosu jeden był przeciwny.

- Coś się zaczyna i coś się kończy. Dziś jesteśmy świadkami faktu, że kariera zawodowa pani skarbnik, naszej drogiej pani Basi dobiegła końca. Droga Basiu, rozumiemy, że zasłużyłaś na zasłużony odpoczynek, ale powiat traci osobę, którą niełatwo zastąpić. Będąc prawie cztery lata przewodniczącym komisji budżetu i rozwoju gospodarczego miałem wielki zaszczyt i szczęście, że mogłem współpracować z tak charyzmatyczną osobą. Byłaś w każdym calu perfekcyjna i empatyczna. Dziś nie potrafię odnaleźć słów, którymi mógłbym wyrazić swoją wdzięczność, podziękowanie i szacunek – mówił po głosowaniu radny Stanisław Lipka, przewodniczący Komisji Budżetu i Rozwoju Gospodarczego.

Na ręce odchodzącej skarbnik podziękowania złożyli m.in. wójtowie gmin wchodzących w skład powiatu ostrołęckiego, komendanci policji i straży pożarnej, przedstawiciele sejmiku województwa mazowieckiego, instytucji i firm współpracujących ze Starostwem Powiatowym oraz współpracownicy skarbniczki.

Do życzeń i podziękowań dołączamy się także my – redakcja portalu eOstroleka.pl.


REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
maj 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 26  27  28  29  30  1  2
dk3  4  5 dk6  7  8  9
 10 dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16
dk17 dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23
dk24 dk25 dk26 dk27 dk28 dk29 dk30
dk31  1  2  3  4  5  6
×