2018-07-17T10:28:11+02:00 eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Wójt Rzekunia: „Radni nie chcą pracować! Gmina traci pieniądze i inwestycje!”

REKLAMA
fot. eOstroleka.pl
REKLAMA
2
2
5

Dwudniowa przerwa w obradach, wycofanie kluczowych projektów uchwał z porządku sesji – tak wyglądało ostatnie, czerwcowe posiedzenie samorządu gminy Rzekuń. Zdaniem wójta, Stanisława Godziny „Radni nie chcą pracować! Gmina traci pieniądze i inwestycje!”.

Sesja Rady Gminy Rzekuń zwołana została na 27 czerwca. Zaraz po otwarciu została ogłoszona przerwa do 29 czerwca do godz. 9.00. W piątek, po wznowieniu obrad, z porządku wycofano szereg projektów uchwał. Najistotniejsze dotyczą budżetu gminy Rzekuń.

Na stronie internetowej rzekuńskiego ratusza ukazał się komentarz dotyczący sesji, którego autorem jest wójt Stanisław Godzina. Poniżej przytaczamy treść komentarza.

„(…) brak zmian uniemożliwia realizację inwestycji i sprawne funkcjonowania urzędu. Nie podjęto też pracy nad bardzo istotnymi projektami uchwał, dotyczącymi zmian w Miejscowym Planie Zagospodarowania Przestrzennego Gminy Rzekuń, na który mieszkańcy czekają z niecierpliwością.
Jednocześnie chcę Państwa poinformować, że Studium Zagospodarowania Przestrzennego Gminy Rzekuń jest już obowiązującym prawem. Wszystkie projekty uchwał zostały przedstawione i omówione na wspólnym posiedzeniu Komisji Rady Gminy w dniu 26 czerwca 2018 r.
Wycofanie projektów uchwał zostało dokonane głosami radnych należących do Klubu Porozumienie i Szacunek oraz Przewodniczącego Rady Gminy.” - czytamy w komentarzu wojta Stanisława Godziny.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
~MIESZKANIEC, 13:16 17-07-2018,   84%
Wyraźnie widać że zastosowane EGZORCYZMY na wójta nie podziałały. Niezbędna jest kąpiel w WODZIE ŚWIĘCONEJ.
odpowiedz   •   oceń :  
~mieszkaniec, 19:58 17-07-2018,   75%
W mojej ocenie informacje zamieszczane na tym portalu są mało rzetelne. Publikacja dotyczy jednostronnego wpisu na stronie UG. Dlaczego nie ma u Państwa publikacji materiału o tym jak Wójt informował wojewodę o wadach prawnych dotyczących uchwały o okręgach wyborczych i przegrał? Dlaczego nie ma publikacji dotyczącej tego, że napisał do RIO 24 skargi na działalność Rady Gminy, które są bezzasadne. Dlaczego nie ma informacji jak napisał pismo do ministerstwa w sprawie RIO też bez efektu?

Przecież to rzutuje na obraz tego człowieka. Napisał 24 bezzasadne skargi na Radę Gminy do instytucji sprawującej nadzór nad pracą. Praktycznie wszystkie zostały uznane za bezzasadne. O czym to świadczy?
odpowiedz   •   oceń :  
~Wyborca, 05:19 18-07-2018,   72%
Wójcie!  To pan nie chce pracować. Miał pan uchwały rady gminy i pieniądze przeznaczone na wiele inwestycji i powinien pan realizować te inwestycje a pan  nie realizował wiedząc, że są one potrzebne mieszkańcom.  To pan pisze skargi na radnych, RIO podało, że 26 skarg pan złożył i wszystkie  bezzasadne. Na RIO w Warszawie też wójt złożył skargę do Ministerstwa Spraw Wewn.........  za to,  że RIO nie przyznaje  racji wójtowi czyli żle rozpatruje skargi wójta.  Sprawdzono to. Wójt absolutnie nie miał racji. To wójta RIO poucza i przedstawia przepisy prawne argumentując swoje stanowisko.   Jak wójt śmie twierdzić, że radni z klubu  nie chcą pracować!!?? Wprowadza pan w błąd mieszkańców bardzo często i świadomie.  Brak panu kompetencji do sprawowania tej funkcji a także umiejętności współpracy z mieszkańcami.  Proszę mówić prawdę .  
Sesję odłożono od środy do piątku, w tym samym tygodniu, z bardzo ważnej przyczyny,   i już pan wymyślił, że radni nie chcą pracować, że to utrudniło panu realizację inwestycji???!! Te dwa dni??!!!  Niech się pan nie ośmiesza.  Znane są pana  "strategie" już dawno.    Wstyd!  A ci radni z klubu i przewodniczący, o których pan się wypowiada, mają  wiedzę większą od pana,   co widzą mieszkańcy i tak oceniło RIO w Warszawie (bezzasadne skargi wójta - 26 szt).  To ci radni właśnie pracują na rzecz mieszkańców i właściwie wypełniają swoje obowiązki.    Jeszcze raz - wstyd wójcie.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 16:05 18-07-2018,   50%
@~Wyborca widzę że pan WYBORCA ma dużo wiedzę to niech mi Pan powie czemu świetlica dla dzieci jest zamknięta w wakacje gdzie siedzi nie majo co robić tylko w roku szkolnych gdzie uczęszczają do szkoły i nie mają czasu korzystać z niej
odpowiedz   •   oceń :  
~Rzeqniaq, 14:37 18-07-2018,   67%
Gmina to straciła zElektrownoę z grubum kominem
odpowiedz   •   oceń :  
Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
styczeń 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 28  29  30  31  1  2  3
 4  5  6  7  8  9  10
 11  12  13  14  15  16  17
 18  19  20  21  22 dk23  24
 25  26  27  28  29  30  31
Dzisiaj:
Brak wydarzeń