eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Skażony alkohol z Czech przyczyną śmierci 39-letniego ostrołęczanina?

REKLAMA
zdjecie 933
zdjecie 933
fot. katowice.ic.gov.pl fot. katowice.ic.gov.pl
REKLAMA
Ostrołęka: W sobotę rano do szpitala trafił 39-letni mieszkaniec miasta. Mężczyzna był nieprzytomny. Niestety, mimo wysiłków lekarzy, nie udało się go uratować.

- Prawdopodobną przyczyną stanu zdrowia mężczyzny było spożywanie alkoholu niewiadomego pochodzenia - informuje Sylwester Marczak z KMP w Ostrołęce. - Wstępne badania wskazują na dużą zawartość glikolu etylenowego w organizmie.

Obecnie okoliczności tragicznej śmierci ostrołęczanina wyjaśniają policjanci z wydziału kryminalnego.

- Do głównych zadań na leży m.in. ustalenie źródła pochodzenia alkoholu. W powyższej sprawie współpracujemy z powiatową stacją sanitarno-epidemiologiczną oraz z inspekcją handlową - dodaje Marczak.

Obecnie policja wspólnie ze strażnikami miejskimi kontrolują miejsca, w których może być sprzedawany alkohol z nieznanych źródeł, zagrażający bezpośrednio życiu lub zdrowiu.

W piątek pisaliśmy, że na podstawie informacji z Izby Celnej w Katowicach, Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego ostrzegło przed zatrutymi trunkami z Czech, które mogły trafić również na teren województwa mazowieckiego.

Podrabiane produkty marek Ab Style i Drak są zanieczyszczone metanolem - niezwykle trującą substancją, której spożycie zaledwie 8-10 g powoduje ślepotę. Większa dawka powoduje śmierć.

Do zatruć dochodziło po spożyciu wódek Lunar i Lassky Tuzemak oraz likieru Tuzemak. Butelki ze śmiertelnie niebezpiecznym alkoholem nie posiadają czeskich znaków akcyzy (banderoli). Można go spotkać zarówno w butelkach o pojemności 0,5 jak i w opakowaniach 6-litrowych.

Więcej wydarzeń kryminalnych znajdziesz w dziale policyjnym
Kalendarz imprez
maj 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19
dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26
dk27  28 dk29 dk30  31  1  2
×