2012-03-09T14:53:00+01:00 eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Właściciel JBB ofiarą byłych służb? Sensacyjny tekst Witolda Gadowskiego

REKLAMA
fot. eOstroleka.pl
REKLAMA
Witold Gadowski, znany dziennikarz śledczy, opublikował na swoim blogu krótki, ale niezwykle interesujący wpis na temat zakładów JBB w Łysych. W tekście pt. „Sól ziemi naszej” łączy ostatnie wydarzenia związane z tzw. „aferą solną” z wcześniejszymi, które dotknęły właściciela jednej z największych firm branży mięsnej nie tylko w naszym regionie, ale i w całym kraju.

- Jest to tekst publicystyczny, zawierający pewne hipotezy, które wymagają dokładnego opracowania - podkreśla w rozmowie z naszym portalem Witold Gadowski.

Za zgodą autora publikujemy tekst w całości:

Oglądałem sobie, rozpisane na fortepiany różnych programów, „śledztwa” telewizji TVN w sprawie tzw „trującej soli” jaką ponoć pakowano do naszego pożywienia, oglądałem sobie i w pewnym momencie wyrwało mi się:

- A zaraz pewnie pokażą, że trującą solą napychano wyroby zakładów mięsnych JBB spod Ostrołęki.

Chwilę później mój towarzysz spojrzał na mnie z zaciekawieniem i spytał:

- Skąd wiedziałeś? Widziałeś to już wcześniej?

- Tak, widziałem - odrzekłem, choć wiadomość miała premierowy charakter.

Widziałem to...ten mechanizm, w kilku innych przypadkach.

Skupmy się jednak na właścicielu zakładów JBB w Łysych, panu B.

W latach dziewięćdziesiątych, kiedy zakłady funkcjonowały już pełną parą, zjawili się u pana B. smutni panowie i zaczęli opowiadać mu o pieniądzach z FOZZ i podobnych historiach. Zaproponowali przejęcie udziałów w zakładach.

Pan B. nie był entuzjastą tej niezwykle lukratywnej propozycji. Porwano mu córkę....

Nic nie słyszałem o śledztwie w tej sprawie.

B. nadal jednak był nieugięty i swoją nieugiętością wobec smutnych panów doprowadził do kolejnego wypadku w swoim otoczeniu.

29 czerwca 2009 roku w zakładach JBB doszło do wielkiego pożaru, którego nie były w stanie ugasić jednostki straży pożarnej z Ostrołęki i Łomży.

Właściciel zakładów, pomimo smutnych doświadczeń jakie zsyłał na niego los, nadal nie chciał słuchać sugestii panów, którzy lepiej czuli się w mundurach LWP niż w eleganckich garniturach.

W marcu 2012 roku TVN rozpętał „aferę solną” (lekarze mówią, że sól „odkryta” przez TVN niespecjalnie komukolwiek zaszkodziła) i... zakładem który najmocniej dostał w gębę aferą jest JBB, firma pana B. z okolic Ostrołęki.

Jakoś mnie to nie zdziwiło.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
wrzesień 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
 31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30  1  2  3  4