eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Prokuratorzy od Olewnika nie szukali ciała Bałdygi

REKLAMA
zdjecie 8155
<b>Krzysztof Olewnik</b>Krzysztof Olewnik
REKLAMA
zdjecie 8155

10 listopada policjanci z koparką zjawili się kilka kilometrów od Różana. Rozkopywali teren, na którym 4 lata wcześniej Kościuk wskazał miejsce, w którym zakopano Krzysztofa Olewnika. Lokalni dziennikarze zasugerowali, że ma to związek z poszukiwaniem zwłok innej ofiary głośnego porwania - Eweliny Bałdygi, córki właściciela zakładów JBB - informuje tvn24.pl.

Prokuratorzy musieli jeszcze raz wrócić w okolice Różana bowiem w 2006 roku doszło do pewnych nieprawidłowości przy oględzinach zwłok Olewnika.

Krzysztof zginął 5 września 2003 roku. Mordercy zawinęli jego ciało w metalową siatkę. W październiku 2006 roku w lesie koło Różana jeden z zabójców Sławomir Kościuk wskazał prokuratorom miejsce kaźni Krzysztofa Olewnika.

Ciało było zawinięte w metalową siatkę. W trakcie oględzin zwłok, na siatce znaleziono włosy. Było ich tak wiele, że później policjanci badający ciało napisali w swoich notatkach, że znaleźli na siatce „pęk włosów”. Czyje to były włosy? Olsztyńska prokuratura tego nie zbadała. Uznała, że muszą należeć do Krzysztofa.

Odpowiedzi po czterech latach szukają oskarżyciele z gdańskiej Prokuratury Apelacyjnej (przejęli śledztwo po Olsztynie).

Dlatego 10 listopada policjanci z koparką zjawili się kilka kilometrów od Różana. Rozkopywali teren, na którym 4 lata wcześniej Kościuk wskazał miejsce, w którym zakopano Krzysztofa. Lokalni dziennikarze zasugerowali, że ma to związek z poszukiwaniem zwłok innej ofiary głośnego porwania - Eweliny Bałdygi, córki właściciela zakładów JBB. To jednak fałszywy trop. Poszukiwania nie dotyczyły sprawy porwania Bałdygi.

Dlaczego więc prokuratorzy rozkopywali miejsce, w którym zbrodniarze ukryli ciało zamordowanego Krzysztofa?

Portal tvn24.pl ustalił, że oskarżyciele podejrzewali, że mogą tam znaleźć ciało innej osoby, której włosy znaleźli na siatce, w którą porywacze owinęli ciało Krzysztofa. Dowiedzieliśmy się także, że oprócz włosów, w siatkę zaplątany był „przedmiot osobisty”. Czy tej samej osoby, której włosy były zaplątane w siatkę? Tego na razie nie wiadomo...

[źródło: tvn24.pl]

Kalendarz imprez
lipiec 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
 8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
 22 dk23 dk24 dk25  26  27 dk28
 29  30 dk31  1  2  3  4
×