eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Skradziono rower. Policja poszukuje złodzieja

REKLAMA
zdjecie 1654
zdjecie 1654
fot. KMP Ostrołękafot. KMP Ostrołęka
REKLAMA

Od wczoraj policjanci ostrołęckiej komendy poszukują sprawcy kradzieży roweru Kross Hexagon. Warty około 1500 zł jednoślad skradziono spod bloku przy ulicy Modrzejewskiej. Był przypięty do linką drzewa.

- Wczoraj tuż przed północą dyżurny ostrołęckiej komendy został powiadomiony przez mieszkańca Ostrołęki o kradzieży roweru Kross Hexagon X2. Rower był koloru grafitowego z białymi i czerwonymi wstawkami i był przypięty stalową linką do drzewa obok bloku przy ul. Modrzejewskiej. Wartość skradzionego jednośladu to 1500 zł. Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzi ostrołęcki wydział do walki z przestępczością przeciwko mieniu – informuje mł. asp. Tomasz Żerański z KMP w Ostrołęce.

Z roku na rok można zaobserwować coraz więcej osób poruszających się na rowerach. Ten pozytywny trend znajduje też niestety coraz więcej amatorów cudzej własności. Dlatego apelujemy do wszystkich posiadaczy jednośladów o ich zabezpieczanie. Niestety nie ma jednego stuprocentowego sposobu na zabezpieczenie przed kradzieżą. Wynika to między innymi z samej konstrukcji roweru. Doświadczenie pokazuje jednak, że można w znacznym stopniu "zniechęcić" złodzieja do kradzieży, zachowując się po prostu rozsądnie.

- Właściciele rowerów zostawiają swoje pojazdy „na chwilę” przed sklepem bez żadnego zabezpieczenia. Tymczasem okazja czyni złodzieja i warto o tym zawsze pamiętać. By chronić nasz rower przed kradzieżą musimy pamiętać o kilku zasadach. Przede wszystkim nie wolno zostawiać roweru otwartego i gotowego do drogi w miejscach publicznych: przed sklepem, na ulicy itp. Nie polecamy też zostawiać rowerów na klatkach schodowych. Ponadto w I i III wtorek każdego miesiąca w godzinach 12:00-15:00 można oznakować swój rower w komendzie. Znakowanie rowerów polega na naniesieniu numeru identyfikacyjnego PESEL na ramę roweru. Konieczny przy tym jest dowód osobisty posiadacza. Na wygrawerowany numer nalepiana jest naklejka ostrzegająca potencjalnego złodzieja przed tym, że rower został oznakowany przez policję. Takie oznakowanie z pewnością ułatwi identyfikacje właściciela oraz odstraszy potencjalnych złodziei. Zabezpieczając rower warto pamiętać o elemencie do którego go przypinamy. Rower należy przypinać do solidnego elementu, którego nie da się w łatwy sposób zniszczyć – informuje mł. asp. Tomasz Żerański z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Kalendarz imprez
czerwiec 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30  31 dk1 dk2
dk3 dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9
 10 dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16
 17 dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23
dk24 dk25 dk26 dk27  28 dk29 dk30
×