eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Skwer w centralnym punkcie Rzekunia coraz bliżej [ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 6237
zdjecie 6237
REKLAMA
zdjecie 6237
Posłuchaj
Sukcesem zakończyły się starania samorządu gminy Rzekuń polegające na pozyskaniu na własność terenu przy kościele, na którym zaplanowano skwer wypoczynkowy. Gotowy projekt czeka już tylko na akceptację radnych gminy.

Rozpoczęte w zeszłym roku procedury i uzgodnienia zakończyły się podpisaniem aktu notarialnego, na mocy którego dokonano zamiany działek 757 będącej własnością gminy Rzekuń, położonej przy cmentarzu, na działkę 377 położoną w centrum miejscowości Rzekuń. Na działce tej zostanie stworzone miejsce z urządzoną przestrzenią publiczną. Projekt zagospodarowania jest już gotowy. Czeka na przychylność Rady, aby mógł być zrealizowany.

rojektowany skwer stanowił będzie swoistą wizytówkę Rzekunia. W centralnym punkcie miejscowości, u zbiegu ulic Słowackiego i Kościuszki (obok kościoła) powstanie miejsce służące integracji i rekreacji dla mieszkańców.

W ramach zagospodarowania terenu powstaną: fontanna gejzerowa, układ ciągów komunikacyjnych, tereny zieleni z nasadzeniami, elementy małej architektury tj. ławki, kosze na śmieci, tablice informacyjne, oświetlenie całego terenu wraz z instalacją monitoringu. Wybudowany skwer poprawi estetykę miejscowości, dzięki czemu centrum Rzekunia zyska na atrakcyjności.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
listopad 2025
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30  31  1 dk2
dk3 dk4 dk5 dk6  7 dk8 dk9
dk10 dk11 dk12  13  14 dk15  16
dk17  18 dk19  20 dk21  22  23
dk24  25 dk26  27  28  29  30
×