eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Dożynki i pożegnani lata w gminie Goworowo [ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 8155
fot. Starostwo Powiatowe w Ostrołęcefot. Starostwo Powiatowe w Ostrołęce
REKLAMA
zdjecie 8155

Mieszkańcy gminy Goworowo za tegoroczne plony podziękowali w niedzielę 20 sierpnia.  Tradycyjnie już uroczystości dożynkowe rozpoczęły się mszą św.

Starostami dożynek w gminie Goworowo byli Agnieszka i Tomasz Żebrowscy z Gierwatów. Państwo Żebrowscy pracują w 10-hektarowym gospodarstwie. Wychowują trzy córki. Wójt gminy wręczyła odznaczenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Odznakę  "Zasłużony dla rolnictwa" otrzymało pięć rodzin rolniczych.

W Powiatowym Turnieju Sołectw rywalizowało siedem miejscowości: Załuzie (gm. Różan), Susk Nowy (g,. Rzekuń) i reprezentanci gminy Goworowo: Brzeźno, Szarłat, Czarnowo, Ponikiew Duża i Kunin. Dla wszystkich zwycięzców turnieju nagrody ufundowali: Powiat Ostrołęcki, Bank Spółdzielczy w Goworowie i wójt gminy Goworowo. W organizację rolniczego święta włączyły się lokalne instytucje, organizacje oraz instytucje wspierające rozwój rolnictwa i przedsiębiorczości. Dla dzieci przygotowano konkursy z nagrodami i bezpłatny park rozrywki. Na scenie zaprezentowali się : Załuzianki, Retro Band, Zupa Grzybowa, Arka Arka, młodzieżowy zespół z Różana, Lover Boy i Joker.

Organizatorami Pożegnania lata - Dożynek w Goworowie byli: wójt gminy Goworowo, Stowarzyszenie "Sąsiad", Powiat Ostrołęcki,  Parafia Rzymskokatolicka, Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Goworowie z wolontariuszami.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
lipiec 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
 8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
 22 dk23 dk24 dk25  26  27 dk28
 29  30 dk31  1  2  3  4
×