zdjecie 7909
zdjecie 7909
2016-09-12T18:17:00+02:00 eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Olszewo-Borki: X Dożynki w Żebrach-Perosach [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. UG w Olszewo-Borkach
REKLAMA

W niedzielę 4 września  w miejscowości Żebry-Perosy odbyły się Jubileuszowe X Dożynki Gminno-Parafialne.

Doroczne święto plonów zostało zorganizowane przez Gminę Olszewo-Borki we współpracy z parafią pod wezwaniem świętego Stanisława Kostki w Żebrach-Perosach, Zarządem Gminnym Ochotniczych Straży Pożarnych z gminy Olszewo-Borki oraz Gminną Biblioteką Publiczną w Olszewie-Borkach.

Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą Dziękczynną odprawioną w Kościele pw. Św. Stanisława Kostki, podczas której poświęcone zostały wieńce dożynkowe. Po odprawionej Mszy Świętej barwny korowód na czele z gospodarzem i starostami dożynek ruszył w kierunku placu przy Kościele, gdzie został przywitany przez Przyjaciół Szkoły Podstawowej im. Władysława Broniewskiego w Olszewie-Borkach, pod batutą Pana Andrzeja Grzymały sołtysa wsi Olszewo-Borki oraz Pana Bogdana Łyszkowskiego.

W uroczystościach uczestniczyli rolnicy, zaproszeni goście, przedstawiciele administracji rządowej i samorządowej, duchowni oraz przedstawiciele instytucji i firm, grupy wieńcowe, zespoły i grupy artystyczne i mieszkańcy z powiatu ostrołęckiego.

Oficjalna część uroczystości rozpoczęła się ceremoniałem przekazania chleba przez Starostów Dożynek, Państwa Małgorzatę i Sławomira Milewskich dla gospodarza –  Krzysztofa Szewczyka, Wójta Gminy Olszewo-Borki. W dalszej części obchodów odbyło się dzielenie chleba pomiędzy uczestnikami dożynek, prezentacje wieńców dożynkowych, a po części oficjalnej odbyły się prezentacje artystyczne dzieci i młodzieży ze szkół z terenu gminy Olszewo-Borki oraz pokaz iluzji i magii w wykonaniu Mariusza Czajki.

W ramach Dożynek Gminno-Parafialnych przeprowadzono również konkursy, których wyniki przedstawiają się następująco:
KONKURS "NA NAJPIĘKNIEJSZY WIENIEC DOŻYNKOWY
I miejsce – Żebry-Perosy
II miejsce – Mostowo, Grabnik, Działyń, Żebry-Chudek
"TURNIEJ WSI"
I miejsce - Olszewo-Borki
II miejsce - Stepna Stara
III miejsce - Żebry-Perosy
IV miejsce - Stepna Michałki, Nożewo, Żebry-Chudek
V miejsce - Żerań Mały
VI miejsce - Białobrzeg Bliższy
VII miejsce - Żebry-Ostrowy

Zostały również rozdane dyplomy i wręczone puchary oraz nagrody dla drużyn biorących udział w „Turnieju Dzikich Drużyn” w piłkę nożną, który odbył się  3 września  na stadionie przy Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Olszewie-Borkach. Organizatorami turnieju byli OSP Dobrołęka i Gmina Olszewo-Borki. Natomiast nagrody ufundowali: Starosta Ostrołęcki i Wójt Gminy Olszewo-Borki. Wręczenia nagród dokonali Krzysztof Szewczyk Wójt Gminy Olszewo-Borki, Waldemar Pędzich i Wiesław Opęchowski Radni Powiatu Ostrołęckiego oraz Dariusz Leszek Kossakowski Prezes OSP Dobrołęka.

W wieczornej części artystycznej wystąpili: POWER BOY, MAMZEL, THE LOVERS, DJ REDMAN oraz DJ SHAKER

REKLAMA
Zobacz również
Kalnedarz imprez
marzec 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18  19  20  21
dk22  23  24  25  26  27  28
dk29  30  31  1  2  3  4
×