zdjecie 6128
2016-09-12T18:17:00+02:00 eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Olszewo-Borki: X Dożynki w Żebrach-Perosach [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. UG w Olszewo-Borkach

W niedzielę 4 września  w miejscowości Żebry-Perosy odbyły się Jubileuszowe X Dożynki Gminno-Parafialne.

Doroczne święto plonów zostało zorganizowane przez Gminę Olszewo-Borki we współpracy z parafią pod wezwaniem świętego Stanisława Kostki w Żebrach-Perosach, Zarządem Gminnym Ochotniczych Straży Pożarnych z gminy Olszewo-Borki oraz Gminną Biblioteką Publiczną w Olszewie-Borkach.

Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą Dziękczynną odprawioną w Kościele pw. Św. Stanisława Kostki, podczas której poświęcone zostały wieńce dożynkowe. Po odprawionej Mszy Świętej barwny korowód na czele z gospodarzem i starostami dożynek ruszył w kierunku placu przy Kościele, gdzie został przywitany przez Przyjaciół Szkoły Podstawowej im. Władysława Broniewskiego w Olszewie-Borkach, pod batutą Pana Andrzeja Grzymały sołtysa wsi Olszewo-Borki oraz Pana Bogdana Łyszkowskiego.

W uroczystościach uczestniczyli rolnicy, zaproszeni goście, przedstawiciele administracji rządowej i samorządowej, duchowni oraz przedstawiciele instytucji i firm, grupy wieńcowe, zespoły i grupy artystyczne i mieszkańcy z powiatu ostrołęckiego.

Oficjalna część uroczystości rozpoczęła się ceremoniałem przekazania chleba przez Starostów Dożynek, Państwa Małgorzatę i Sławomira Milewskich dla gospodarza –  Krzysztofa Szewczyka, Wójta Gminy Olszewo-Borki. W dalszej części obchodów odbyło się dzielenie chleba pomiędzy uczestnikami dożynek, prezentacje wieńców dożynkowych, a po części oficjalnej odbyły się prezentacje artystyczne dzieci i młodzieży ze szkół z terenu gminy Olszewo-Borki oraz pokaz iluzji i magii w wykonaniu Mariusza Czajki.

W ramach Dożynek Gminno-Parafialnych przeprowadzono również konkursy, których wyniki przedstawiają się następująco:
KONKURS "NA NAJPIĘKNIEJSZY WIENIEC DOŻYNKOWY
I miejsce – Żebry-Perosy
II miejsce – Mostowo, Grabnik, Działyń, Żebry-Chudek
"TURNIEJ WSI"
I miejsce - Olszewo-Borki
II miejsce - Stepna Stara
III miejsce - Żebry-Perosy
IV miejsce - Stepna Michałki, Nożewo, Żebry-Chudek
V miejsce - Żerań Mały
VI miejsce - Białobrzeg Bliższy
VII miejsce - Żebry-Ostrowy

Zostały również rozdane dyplomy i wręczone puchary oraz nagrody dla drużyn biorących udział w „Turnieju Dzikich Drużyn” w piłkę nożną, który odbył się  3 września  na stadionie przy Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Olszewie-Borkach. Organizatorami turnieju byli OSP Dobrołęka i Gmina Olszewo-Borki. Natomiast nagrody ufundowali: Starosta Ostrołęcki i Wójt Gminy Olszewo-Borki. Wręczenia nagród dokonali Krzysztof Szewczyk Wójt Gminy Olszewo-Borki, Waldemar Pędzich i Wiesław Opęchowski Radni Powiatu Ostrołęckiego oraz Dariusz Leszek Kossakowski Prezes OSP Dobrołęka.

W wieczornej części artystycznej wystąpili: POWER BOY, MAMZEL, THE LOVERS, DJ REDMAN oraz DJ SHAKER

Zobacz również
Kalnedarz imprez
listopad 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
 26  27  28  29  30  31  1
dk2 dk3 dk4 dk5 dk6  7  8
 9  10  11  12  13  14  15
 16 dk17  18  19 dk20 dk21  22
 23  24  25  26  27  28  29
 30  1  2  3  4  5  6
Dzisiaj:
Brak wydarzeń
zdjecie 6128