eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Śladami Adama Chętnika – naukowcy o dziedzictwie Kurpiów

REKLAMA
zdjecie 4072
REKLAMA
Posłuchaj

Prezes Ostrołęckiego Towarzystwa Naukowego im. Adama Chętnika zaprasza wszystkich miłośników historii, kultury regionalnej i nauki na wyjątkową konferencję poświęconą postaci Adama Chętnika – wybitnego etnografa, historyka i niestrudzonego badacza Kurpiowszczyzny.

Wydarzenie odbędzie się 28 maja 2025 roku w Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce (Plac gen. Józefa Bema 8). Start o godz. 12:00. Konferencja zatytułowana „Adam Chętnik – badacz pogranicza” zgromadzi grono znanych regionalistów i badaczy, którzy przybliżą różnorodne aspekty działalności Chętnika – od jego udziału w plebiscycie na Warmii i Mazurach, przez teorię regionalizmu, po dokumentowanie udziału Kurpiów w historii Polski.

W programie przewidziane są prelekcje m.in. Jacka Chętnika, Marii Samsel, Jerzego Kijowskiego i Marka Niewiadomskiego. Konferencja zakończy się wspólną dyskusją.

To niepowtarzalna okazja, by lepiej poznać dziedzictwo jednego z najwybitniejszych badaczy kultury ludowej w Polsce oraz spojrzeć na historię pogranicza kurpiowsko-mazurskiego oczami jego pasjonata.

Wstęp wolny.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Zaloguj się, by komentować
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
zdjecie 4072
Kalendarz imprez
sierpień 2026
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30  31 dk1 dk2
 3 dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9
 10 dk11 dk12 dk13  14 dk15 dk16
 17  18  19 dk20 dk21  22 dk23
 24  25 dk26 dk27 dk28 dk29  30
 31  1  2  3  4  5  6
×