eOstroleka.pl
Polska,

SLD chce rozmawiać z premier Kopacz o sytuacji rolników

REKLAMA
zdjecie 3121
zdjecie 3121
rzecznik SLD Dariusz Joński, fot. sld.org.plrzecznik SLD Dariusz Joński, fot. sld.org.pl
REKLAMA
zdjecie 3121
Polityka premiera Donalda Tuska i Radosława Sikorskiego była błędna. Sadownicy to jedne z ofiar ich polityki  - ocenili posłowie SLD Dariusz Joński i Cezary Olejniczak, którzy we wtorek spotkali się z protestującymi w Warszawie producentami owoców, poszkodowanych przez rosyjskie embargo.

Ci ludzie zostali sami. Trzeba pomóc tym producentom i rolnikom – zaapelował Dariusz Joński przypominając jednocześnie, że SLD domaga się odwołania ministra rolnictwa i zbiera w Sejmie podpisy pod wnioskiem o wotum nieufności wobec niego.

Rzecznik prasowy SLD zapowiedział także, że podczas jutrzejszego spotkania z premier Ewą Kopacz przewodniczący SLD Leszek Miller będzie chciał poruszyć problem rolników, zdrowia i bezpieczeństwa.

Natomiast zdaniem posła SLD Cezarego Olejniczaka rządowa pomoc dla producentów poszkodowanych przez rosyjskie embargo powinna być większa.  Sadownicy są rozgoryczeni. Przede wszystkim domagają się zdjęcia nadwyżki jabłek. Będziemy domagać się od rządu wsparcia dla producentów jabłek, by to było co najmniej 2000 zł do każdego hektara ziemi a nie 800 zł. Obecna kwota jest zbyt mała. Rząd musi zwrócić uwagę na sadowników. Bez tego sytuacja ta może doprowadzić ich do bankructwa – powiedział Cezary Olejniczak.
Źródło: sld.org.pl
Kalendarz imprez
wrzesień 2025
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1  2 dk3 dk4  5 dk6 dk7
 8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
 15 dk16 dk17 dk18  19  20 dk21
 22  23 dk24  25 dk26  27  28
dk29  30  1  2  3  4  5
Dzisiaj:
Brak wydarzeń
×