eOstroleka.pl
Polska,

SLD domaga się informacji od premiera Tuska na temat programu rządzenia

REKLAMA
zdjecie 5382
zdjecie 5382
rzecznik Sojuszu Dariusz Joński, fot. sld.org.plrzecznik Sojuszu Dariusz Joński, fot. sld.org.pl
REKLAMA

SLD domaga się od premiera Donalda Tuska pełnej informacji na temat programu rządzenia z konkretnymi datami jego realizacji, wydatkowania i pomysłu na Polskę. Partia złoży wniosek do marszałek Sejmu Ewy Kopacz o informację w tej sprawie.

SLD wytyka Donaldowi Tuskowi, że na sobotniej konwencji PO premier wymachiwał nowym programem rządzenia z rzekomo podanymi datami jego realizacji. Okazało się jednak, że żadnego harmonogramu w programie jednak nie ma. - Premier pokazał wszystkim plik papieru i oświadczył: "tu jest mój pomysł na Polskę, tu jest program rządzenia, tu jest harmonogram" - wypominał rzecznik SLD Dariusz Joński. I podkreślił, że po takim oświadczeniu Tuska, Sojusz uważnie przejrzał ów dokument. - To jest fikcja, to jedno wielkie oszustwo PO i premiera, to kpina z wyborców, nie ma żadnego kalendarza, nie ma tam żadnych konkretów - ocenił.

Dodał, że spodziewał się czegoś więcej niż tylko dokumentu, który przyjmuje się za każdym razem przy przyjęciu nowej perspektywy finansowania ze środków unijnych - czili dokumentu bez konkretów. - W związku z tym, że premier mówił tak zdecydowanie, że inni politycy tylko wymachują dokumentami, a nie przedstawiają konkretów, złożymy wniosek do pani marszałek Sejmu o informację samego premiera Donalda Tuska na temat programu rządzenia z konkretnymi datami, kalendarzem, wydatkowaniem i pomysłem na Polskę - zapowiedział Joński. Z kolei Wojciech Szewko zaznaczył, że niepokoi go fakt, iż jedyny światły plan rządu, jaki widzi, dotyczy wydawania środków unijnych. - W Grecji gospodarka była nastawiona tylko na konsumpcję środków unijnych i zbankrutowała. To nie jest dobra droga dla polskiego rządu - zauważył Szewko.

Źródło: sld.org.pl
Kalendarz imprez
kwiecień 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28
dk29  30  1  2  3  4  5
×