eOstroleka.pl
Ostrołęka,

„Służymy Niepodległej” - piknik wojskowy w Ostrołęce

REKLAMA
zdjecie 9637
fot. eOstroleka.plfot. eOstroleka.pl
REKLAMA
zdjecie 9637

Ostrołęka jako jedno z 17 polskich miast znalazło się na mapie wydarzeń, które w najbliższą sobotę, 10 listopada odbywał się będą w ramach uroczystości związanych z Narodowym Świętem Niepodległości. Na Fortach Bema odbędzie się piknik wojskowy przygotowany przez Ministerstwo Obrony Narodowej.

Podobne pikniki odbywały się będą w każdym z szesnastu województw. W trakcie pikniku będzie można wspólnie uczcić pamięć naszych przodków, patriotów, dowódców i żołnierzy walczących o to, by Polska powróciła na mapę Europy.

W programie pikniku, który w sobotę 10 listopada odbędzie się na Fortach Bema przewidziano m.in. niepodległościowy Apel Pamięci, pokaz sprzętu wojskowego, występy artystyczne, w tym koncert Orkiestry Wojskowej Dowództwa Garnizonu Warszawa z Siedlec, dzieci i młodzieży z ternu województwa mazowieckiego (ZSZ nr 2, Klub i Brygada Pancerna, Grupa Taneczna „Anioły Tańca”, zespół dziecięcy „Pod Borem” z Zawad).

Na terenie Mauzoleum bitwy pod Ostrołękę wystawione zostaną również stoiska promocyjne jednostek wojskowych i instytucji resortu obrony narodowej, szkół o profilu wojskowym z Mazowsza. Stacjonować też będzie ambulans do pobierania krwi zapewniony przez Stowarzyszenie Honorowych Dawców Krwi.

O godzinie 16:00 we wszystkich województwach, w tym także w Ostrołęce, w ramach pikniku organizatorzy zaplanowali też bicie rekordu w śpiewaniu „Marszu Pierwszej Brygady”, czyli Pieśni  Reprezentacyjnej Wojska Polskiego. Piknik zakończy uroczysty Capstrzyk Niepodległości.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
lipiec 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
 8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20  21
 22  23  24  25  26  27 dk28
 29  30  31  1  2  3  4
×