zdjecie 762
zdjecie 762
2018-10-20T14:29:42+02:00 eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Śmiertelne potrącenie pieszego w Łęgu Przedmiejskim. Młody kierowca uciekł z miejsca wypadku

REKLAMA
fot. eOstroleka.pl
REKLAMA
0
1
2

35-letni mieszkaniec powiatu ostrołęckiego zginął wczoraj pod kołami osobowego volvo. Za kierownicą auta siedział młody mężczyzna. Po wypadku oddalił się z miejsca zdarzenia pozostawiając rannego na jezdni. Mimo reanimacji nie udało się go uratować.

Do wypadku doszło w piątek, 19 października około godziny 21:00 w Łęgu Przedmiejskim. Leżącego częściowo na jezdni mężczyznę zauważyła przypadkowo przejeżdżająca w tym miejscu kobieta. O wszystkim poinformowała ona służby ratunkowe. Niestety okazało się, że obrażenia jakich doznał pieszy były na tyle rozległe, że nie udało się go uratować. Wezwany na miejsce zdarzenia lekarz stwierdził zgon.

Krótko po wypadku funkcjonariusze ostrołęckiej policji ustalili podejrzanego o udział w tym zdarzeniu. Pomogły w tym m.in. znalezione na miejscu uszkodzone części pojazdu.

- Wykonane na miejscu oględziny zaowocowały znalezieniem uszkodzonych elementów pojazdu. Był to fragment nadkola oraz zderzaka. Policjanci przeszukali okolicę i  na jednej z posesji znaleźli volvo posiadające charakterystyczne dla tego typu zdarzeń uszkodzenia. Na tej samej posesji znaleziono także kierującego autem. Okazało się, że to 23-letni mieszkaniec powiatu ostrołęckiego – mówi aspirant Tomasz Żerański, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Z policyjnych ustaleń wynika, że w momencie wypadku 23-latek podróżował z młodszą od siebie o rok pasażerką. Wykonane badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna był trzeźwy. Została mu jednak pobrana krew do badań na zawartość innych środków odurzających.

- Ofiara śmiertelna wypadku do 35-letni mieszkaniec powiatu ostrołęckiego. Obecnie prowadzone są czynności mające na celu wyjaśnienie szczegółowych okoliczności w jakich doszło do zdarzenia. Będziemy m.in. ustalać czy pieszy był trzeźwy oraz czy nie wtargnął on na jezdnię – informuje asp. Żerański.

Kierującemu volvo zostało zatrzymane prawo jazdy. Mężczyzna będzie także odpowiadał przed wymiarem sprawiedliwości. Zarzuty jakie zostaną mu postawione zależne będą od wyników śledztwa. Nawet jeśli wina leżała będzie po stronie pieszego, kierowca poniesie karę za oddalenie się z miejsca wypadku oraz nieudzielenie pomocy poszkodowanemu mężczyźnie.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
kwiecień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31  1 dk2 dk3  4
 5  6  7  8  9  10  11
 12  13  14  15  16  17 dk18
 19  20  21  22  23 dk24  25
 26  27  28  29  30  1  2
Dzisiaj:
Brak wydarzeń
×