eOstroleka.pl
Ostrołęka, NA SYGNALE

Spokojna, ale pracowita "majówka" w Ostrołęce!

REKLAMA
zdjecie 994
fot. eOstroleka.plfot. eOstroleka.pl
REKLAMA

Pracowita, ale bezpieczna - tak w policyjnych statystykach wyglądała tegoroczna “majówka”. Zatrzymano pięcioro pijanych kierowców. Podczas kilku dni policjanci mieli też mnóstwo pracy przy interwencjach domowych, sprzeczkach z pijanymi imprezowiczami.

Od początku długiego weekendu na drogi naszego miasta i powiatu skierowana była zwiększona liczba policjantów. Funkcjonariusze czuwali nad bezpieczeństwem zarówno na głównych trasach, ale także na drogach lokalnych. Do działań policjanci wykorzystywali laserowe mierniki prędkości oraz policyjne motocykle. Poza tym funkcjonariusze zarówno ci umundurowani, jak i po cywilnemu dbali o bezpieczeństwo na osiedlach mieszkaniowych.

Na podkreślenie wskazują bardzo dobre efekty tych działań. Podczas minionego długiego weekendu odnotowano jeden wypadek drogowy i kilka niegroźnych kolizji. Zwiększona ilość w tym czasie policyjnych patroli pozwoliła na udaremnienie jazdy 5 kierowcom, którzy zdecydowali się na jazdę na “podwójnym gazie”. Podczas “majówki” nie było na naszym terenie żadnych poważnych przestępstw kryminalnych.

- informuje komisarz Tomasz Żerański, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Natomiast dużo pracy mundurowi mieli w związku z licznymi interwencjami, który dotyczyły w zdecydowanej większości kłótni rodzinnych oraz zakłócania ciszy nocnej. Tego rodzaju zgłoszeń odnotowano blisko 200.

Odpowiedzialnym mieszkańcom jeszcze raz dziękujemy, że podczas długiego weekendu dostosowali się do apeli dotyczących szeroko pojętego bezpieczeństwa.

- dodaje komisarz Żerański.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
lipiec 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
 8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
 22 dk23 dk24 dk25  26 dk27 dk28
 29 dk30 dk31  1  2  3  4
×