2016-02-19T12:00:00+01:00 eOstroleka.pl 10 0 0 -
Powiat ostrołecki,

Spotkanie wyborcze w OSP Łączki [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. UG w Łysych
REKLAMA
0
0
0
W Ochotniczej Straży Pożarnej w Łączkach odbyło się pierwsze w historii spotkanie sprawozdawczo-wyborcze. Podczas spotkania dokonano wyboru nowego zarządu oraz podsumowano ubiegłoroczną działalność organizacji.

W pierwszej części zaprezentowane zostało sprawozdanie z działalności oraz finansowe za rok 2015. Komisja rewizyjna potwierdziła zgodność dokumentacji z działaniami strażaków, a na jej wniosek zostało udzielone staremu zarządowi absolutorium. Został również wybrany spośród 21 strażaków nowy zarząd: prezes Janusz Szok, wiceprezes –Dariusz Małż, naczelnik– Sławomir Łukasik, zastępca naczelnika - Sławomir Małż, sekretarz – Marta Sakowska, kronikarz  Mariusz Sakowski, gospodarz  Piotr Turski.

W ambitnych planach na rok 2016 OSP Łączki ma nie tylko pozyskiwać fundusze na dokończenie budowy remizy i działalność statutową, ale też prowadzić w szerokim zakresie działania społeczne na rzecz mieszkańców wsi i jej sąsiadów. Druhny i druhowie będą brali również udział w szkoleniach ogólnych i specjalistycznych. Obecny na spotkaniu Wójt Gminy Łyse Jerzy Ksepka wyraził zadowolenie z dotychczasowych działań OSP w Łączkach i nadzieję na pełne umundurowanie strażaków. „

- Widać efekty waszej ciężkiej pracy i oddanie sprawie. Doceniam to, bo też wiem, co to znaczy pracować społecznie, dlatego dołożę wszelkich starań finansowych, aby ta wieś na początku gminy, a nie na końcu, była jej piękną wizytówką – mówił podczas spotkania wójt Ksepka.

Prezes Zarządu Gminnego OSP dh Andrzej Deptuła podkreślił zasadność istnienia straży w Łączkach odległość zawsze opóźnia działania interwencyjne strażaków, dlatego istnieje potrzeba funkcjonowania takiej jednostki właśnie tutaj. Radny powiatu ostrołęckiego Stanisław Lipka wskazał zaś sąsiedztwo wsi z dużymi kompleksami leśnymi, które szczególnie narażone są na pożary. Dostrzegł też ogrom pracy włożonej w funkcjonowanie jednostki do tej pory.

- „Wy już jesteście bohaterami i już zapisaliście się w historii północnych krańców gminy, powiatu i województwa - wyraził swój podziw radny.

OSP Łączki będzie wspomagać gminne jednostki OSP Łyse oraz OSP Lipniki, a strażacy z Łączek są otwarci na naukę od doświadczonych kolegów - druhów, którzy z poświęceniem od lat służą gminie Łyse. Nie zawodowo, ale ochotniczo, nie myśląc o finansach, ale o tym, aby zdążyć na czas….
REKLAMA
REKLAMA

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Zobacz również
Kalnedarz imprez
sierpień 2019
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  1