2018-10-09T21:17:00+02:00 eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Spotkanie z Karolem Jędrzejczykiem. Kandydat na wójta odpowiadał na pytania mieszkańców

REKLAMA
REKLAMA
1
0
19

Dziś w Olszewie-Borkach odbyło się spotkanie z kandydatem na wójta gminy Karolem Jędrzejczykiem. Mieszkańcy mogli poznać program kandydata oraz jego współpracowników. Przyjechała także mistrzyni mieszanych sztuk walki Joanna Jędrzejczyk - prywatnie kuzynka kandydata na wójta. W spotkaniu uczestniczyło kilkadziesiąt osób.

O sobie, nie o innych

Po pierwsze, Karol Jędrzejczyk przyjął ciekawą strategię. Mówił jedynie o swoim programie wyborczym, nie krytykując konkurentów.

- Na moich oponentów nigdy nie usłyszycie państwo złego słowa, bo ja mówię przede wszystkim o swoim programie wyborczym - powiedział, i jak powiedział - tak zrobił.

Sporo czasu poświęcono biznesowemu spojrzeniu na gminę.

- Jeżeli nie zaczniemy planować tego, żeby ściągać inwestorów, to za chwilę nie tylko nie będziemy mogli remontować. Uważam, że lepsze 100 tysięcy nasze zarobione, niż 200 pożyczone. Bo te 100 tysięcy z podatku dochodowego, od nieruchomości, drogowego wpadają nam do budżetu naszej gminy, a przy dużych przedsiębiorstwach są to setki tysięcy złotych. I te setki tysięcy pojawiają się rok w rok. Trzeba pomyśleć, żeby zrobić reklamę naszym gruntom. Mamy zaplecze organizacyjne i prawne, by mogły stać się one gruntami inwestycyjnymi - mówił Karol Jędrzejczyk.

Jak podkreślił, obietnice wyborcze to jedno - a drugie, to realna ocena sytuacji.

- Możemy w programach wyborczych obiecywać przeróżne rzeczy, ale należy zajrzeć do tej sakwy budżetowej, a mamy pięcioletnią prognozę finansową, by zobaczyć, że przez najbliższe 5 lat ona nie będzie pełniejsza niż jest. Musimy zabezpieczyć spłacanie długu. Wtedy, jeżeli będziemy mieli swoje pieniądze na inwestowanie, swoje możliwości, to wtedy inwestycje się powiodą - stwierdził.

Pomoc rządu dla wszystkich, nie wybranych

Jako przykład tego, co może się stać, gdy daną społeczność ominie wielka inwestycja, Jędrzejczyk podał Ostrołękę.

- Via Baltica załatwiła nam biznes transportowy w Ostrołęce, całkowicie. Ostrołęka została pominięta, zmarginalizowana. Jeżeli przez te kilka miesięcy znowu nie popracujemy nad tym, żeby te nasze grunty przygotować, to wtedy znowu nas ominie wielki biznes. To jest ogromne zagrożenie. To pierwsza rzecz po wyborach, która będzie leżała w gestii wójta po wyborach - mówił.

Odniósł się także do słów, z których wynika, że jedynie przedstawiciele opcji rządzącej w kraju mogą przyciągnąć fundusze rządowe do mniejszych miejscowości.

- Mówi się na spotkaniach konkurencji, jeżeli mamy prezydenta, rząd i jeszcze samorządy to możemy wszystko... Szanowni państwo, my jesteśmy samorządem jako mieszkańcy. Samorząd to nie jest wójt, nie jest rada gminy, ale mieszkańcy. Oni sami rządzą, jak na to nazwa wskazuje. Jeżeli po wyborach nie wygrywa partia X, to znaczy, że oni z nami nie będą współpracować? Oni mają obowiązek z nami współpracować. Jeżeli my będziemy pracowici i zaangażowani to mamy sukces gwarantowany. Jeżeli wygram, chciałbym dojść do kompromisu ze wszystkimi radnymi, nie będzie mnie interesować, kto jest z jakiego komitetu. Chcę się domówić ze wszystkimi - zadeklarował.

Garść propozycji

Karol Jędrzejczyk zaproponował także forum przedsiębiorców, czyli spotkania biznesmenów z gminy Olszewo-Borki, by wymieniać się doświadczeniami. Poruszył także temat budynku po gimnazjum w Nowej Wsi, który chciałby przeznaczyć np. na dom spokojnej starości, ale prowadzony przez gminę, a nie przez zewnętrznego przedsiębiorcę. W programie tego kandydata znalazły się także lekcje języka angielskiego dla dzieci z terenu gminy w cenach niższych niż w prywatnych szkołach. Było też o zajęciach sportowych.

- Obecnie na orliku zajęcia piłkarskie dla dzieci prowadzi przedsiębiorca prywatny.Nie mam nic przeciwko, jest przedsiębiorczy. Ale dlaczego my nie jesteśmy? Dajemy niszczyć swój orlik, uzyskujemy z tego dochody takie, a nie inne. A ktoś robi biznes. Czemu my nie robimy? Bo nie mamy otwartego spojrzenia. Chcemy by to spojrzenie mieszkańcom, wójtowi i radzie gminy się trochę zmieniło - stwierdził Jędrzejczyk, który chciałby także, by w gminie Olszewo-Borki pojawiła się seniorska drużyna piłki nożnej.

Tematy społeczne zdominowała kwestia miejsca i warunków do organizacji imprez, typu dożynki.

- Co rok na dożynki wystawia się scenę za kilka tysięcy złotych.Gdyby nie mieszkańcy gminy Olszewo-Borki to nic by się nie odbyło. To po co te pieniądze się wydaje? Jeżeli wydajmy 30 tysięcy czy 45 to wtedy wydajmy 48 i ściągnijmy tutaj raz do roku gwiazdy i miejmy z czego być dumni. Bo zaprosimy rodzinę, sąsiada, przyjdziemy na piknik, napijemy się piwa, ale będą to okoliczności sprzyjające, bo będzie plac taki jak trzeba, będzie to wyglądało ładnie. Wynajmujemy scenę, ale za około 30 tysięcy złotych można wybudować taką scenę jak tą przy Kupcu w Ostrołęce. Zbudujmy swoją scenę, wtedy będziemy robić wszystko, by ją wykorzystywać co tydzień w wakacje - podkreślił Karol Jędrzejczyk. Zaproponował, że można tam organizować też m.in. kino letnie.

Mistrzyni MMA: "Karol jest odpowiednią osobą na wójta"

Na spotkaniu z mieszkańcami gościła także Joanna Jędrzejczyk, kuzynka kandydata na wójta, a także mistrzyni mieszanych sztuk walki, walcząca w największej organizacji MMA na świecie - UFC.

- Bardzo miło mi tu gościć, ta gmina nie jest mi obca. Ja od małego pamiętam, że każde wakacje spędzałam tutaj z chłopakami, bo o nasi rodzice są braćmi. Karol wspomniał o wielu rzeczach, ale nie wspomniał najważniejszego. Jest młodym, ambitnym człowiekiem. Ciężką pracą można osiągnąć bardzo wiele, nie ważne w jakim wieku jesteśmy i z jakiej miejscowości pochodzimy. Karol jest młodym człowiekiem, doktorantem prawa, będzie tym wójtem, bo ja w to bardzo mocno wierzę. Jest managerem, o niego się biły największe firmy, jeżeli chodzi o Polskę. Nie prowadzi interesów regionalnie, tylko na arenie europejskiej i światowej w tak młodym wieku. Dlaczego? Bo za tym nazwiskiem idzie przede wszystkim wiedza i doświadczenie.To nie są tylko obietnice. To człowiek, który jak postawi sobie zadanie, to je zrealizuje, chociażby miał nie spać kilka nocy - mówiła Jędrzejczyk. - Karol jest odpowiednią osobą na wójta, bo będzie godnie reprezentował Was i będzie budował interesy gminy na rodzinnych podwalinach, bo jesteście jedną grupą - dodała.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
~Gość, 21:33 09-10-2018,   46%
nic dodać nic ująć super
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 21:37 09-10-2018,   68%
Brawo. Najlepszy kandydat i świetne, merytoryczne spotkanie. Kandydat z klasą.
odpowiedz   •   oceń :  
~Proste sprawy, 21:38 09-10-2018,   59%
No tak, główny problem gminy Olszewo-Borki to...brak sceny na dożynki. Może jeszcze walki tam organizować? Mieszkańcy gminy nie mają: wodociągów, kanalizacji, utwardzonych dróg. Mają zaniedbane świetlice, szkoły z których nie są zadowoleni, bardzo słabo rozwiniętą infrastrukturę i wiele innych niedostatków. Warto to wiedzieć. Bo to jest istota tej gminy, a nie jakieś europejskie i światowe interesy. Swoją drogą, jeżeli ktoś takie prowadzi to dlaczego chce zostać wójtem podmiejskiej gminy...:) Ciekawe:)
odpowiedz   •   oceń :  
~mieszkaniec, 22:33 09-10-2018,   94%
@~Proste sprawy A to pytanie chyba do obecnego wójta który robi wszystko na pokaz A mamy 21 wiek a nasze dzieci uczą się w szkole z 19 wieku która nie ma nawet fundamentów. 12 lat rządów obenego włodarza a szkoła się wali dosłownie obok pięknych budynków gminy i biblioteki gdzie kilkunastu emerytów jada zupy.
odpowiedz   •   oceń :  
~Nakielski, 22:40 09-10-2018,   73%
@~Proste sprawy Jasne, temat sceny na dożynki to nie jest priorytet i tego nikt na pierwszym miejscu w artykule nie postawił. Rozumiem ze to dotyczyło aspektów społecznych a nie głównego kierunku rozwoju gminy proponowanego przez kandydata.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 21:41 09-10-2018,   37%
Słabo, mowa tylko o biznesie
odpowiedz   •   oceń :  
~Tomek, 21:47 09-10-2018,   48%
Karol świetnie, trzymam za Ciebie kciuki. Wiem, że jesteś bardzo dobrze przygotowany. Dla gminy taki wójt , obyty w świecie to duży atut.
odpowiedz   •   oceń :  
~Nakielski, 22:36 09-10-2018,   66%
Artykuł pierwsza klasa! Pierwszy raz czytam o kandydacie, który nie oczernia innych tylko mówi o sobie. Zgadzam się, ze nie ma co składać deklaracji bez pokrycia tylko realnie planować.  Rzetelnie i bez populizmu. Obiecać nożna wszystko, drogi, kanalizacje i światłowody w stodołach... tylko kto potem tego pilnuje i rozlicza rządzących?
Inwestycja w młodzież - super. Klub sportowy, angielski już mi się podoba. Po co dzieci wozić do miasta
Karol, masz moj glos
odpowiedz   •   oceń :  
~Mieszkaniec, 22:54 09-10-2018,   61%
Bardzo dobrze przygotowany kandydat .. młody i ambitny :) takiego kogos wlansie nam trzeba. Bardzo dobre świeże spojrzenie. Wiedza i doświadczenie i ambicja. Obycie w kontaktach na poziomie światowym zdecydowanie pomoże panu Karolowi.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 23:06 09-10-2018,   56%
@~Mieszkaniec Wiedza, doświadczenie, obycie...coś przegapiłem? Mieszkam w tej gminie, znam radnych, bywam na spotkaniach i jakoś tego młodego człowieka nie zauważyłem. Może warto też zamiast na salony pojechać do Rżańca gdzie nic nie ma, zainteresować się podtopieniami w Zabrodziu czy brakiem melioracji w Białobrzegu? O asfaltach nie wspomnę. Taka przyziemna codzienność, takiego obycia w sprawach mieszkańców gminy nam potrzeba najpierw.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 23:07 09-10-2018,   23%
@~Mieszkaniec Wiedza, doświadczenie, obycie...coś przegapiłem? Mieszkam w tej gminie, znam radnych, bywam na spotkaniach i jakoś tego młodego człowieka nie zauważyłem. Może warto też zamiast na salony pojechać do Rżańca gdzie nic nie ma, zainteresować się podtopieniami w Zabrodziu czy brakiem melioracji w Białobrzegu? O asfaltach nie wspomnę. Taka przyziemna codzienność, takiego obycia w sprawach mieszkańców gminy nam potrzeba najpierw.
odpowiedz   •   oceń :  
~ghj, 23:34 09-10-2018,   48%
Przepraszam, żaden dobry prawnik, rozchwytywany o którego  się biły największe firmy, nie startował by na wójta tylko pracował w dużej korporacji za konkretną kasę i tyle. Wielka ściema.
odpowiedz   •   oceń :  
~Ranny, 07:30 10-10-2018,   75%
Kim jest ta blondi?
odpowiedz   •   oceń :  
~Nauc., 08:16 10-10-2018,   75%
Nie byłem na spotkaniu, ale artykuł przeczytany całkowicie. Mocna ekipa młodych ludzi którzy mają cele i wierzę że im się uda. Brawo dla całego Komitetu,ale pamiętajcie że Polityka jest brudna i nie dajcie się wszystkim tym którzy zazdroszczą wam zaangażowania, ogromu pracy a potrafią napisać tylko komentarz. Pozdrawiam
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 11:39 10-10-2018,   73%
otwórzcie oczy, dajcie chłopu szansę, tkwić w starych rządach dla kogo to
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 11:39 10-10-2018,   64%
Makowski Robert na 100% mój typ
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 18:10 10-10-2018,   34%
O tak, Robert mega facet :)
odpowiedz   •   oceń :  
~P, 18:19 10-10-2018,   78%
Młody, ambitny kandydat na wójta z mnóstwem świetnych pomysłów, pozytywnie nastawiony ma współpracę na rzecz gminny z bagażem doświadczeń i cennymi kontaktami, zapewne pozytywnie wpłynie na rozwój gminny. Takiego kandydata jak Pan Karol to i Ostrołęka potrzebuje od wielu lat. Za co trzeba pochwalić to, że mówi o konkretach i realnych możliwościach na przyszłość gminny. Nie zaprzata sobie głowy bzdetami typu oczernianie innych kandydatów /nie pluje wyborczym jadem kiełbasianym/. Chodź nie głosuję w tej gminie to trzymam kciuki za Pana, bo takie podejście do rozwoju gminy zapewne w jakiś pośredni sposób wpłynie na starania przyległych gminn do efektowniejszego zarządzania.
odpowiedz   •   oceń :  
Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
sierpień 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30  31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
 24 25 26 27 28 29 30
 31  1  2  3  4  5  6