zdjecie 5438
zdjecie 5438
2017-01-13T09:53:42+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Spotkanie ze strażnikiem miejskim w Krainie Misiów [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. archiwum przedszkola
REKLAMA
2
0
0

Dzięki wizycie strażnika miejskiego przedszkolaki z Krainy Misiów wiedzą o swoim bezpieczeństwie znacznie więcej. Maluchu utrwaliły kilka podstawowych zasad związanych m.in. z przechodzeniem przez jezdnię oraz kontaktami z osobami obcymi.

W środę, 11 stycznia dzieci z Krainy Misiów spotkały się z przedstawicielem Straży Miejskiej, starszym inspektorem Robertem Prusaczykiem. Funkcjonariusz w sposób bardzo przystępny wyjaśnił maluchom na czym polega jego praca. Przypomniał podstawowe zasady przechodzenia przez jezdnię, wspomniał także o konieczności wyprowadzania psów na smyczy i obowiązku  właścicieli czworonogów, jakim jest sprzątanie po swoim pupilu.

Miejski strażnik rozmawiał z dziećmi  również o zasadach zachowania się w kontaktach z nieznajomymi. Wspólnie wypracowano definicję pojęcia „obcy”. Następnie przedszkolaki obejrzały krótki film  ukazujący  sytuacje, które mogą zdarzyć się pod nieobecność rodziców w domu.  Dzieci wiedzą, że pod żadnym pozorem nie mogą otwierać drzwi, ponieważ obcy, żeby zdobyć zaufanie i wejść do środka może podawać się za wujka, hydraulika czy listonosza. Rozumieją także, że  rozmawiając przez telefon,  nie powinny opowiadać o tym, co  i gdzie znajduje się w domu i pod żadnym pozorem nie podawać swojego adresu. Po tej pogadance przedszkolaki zdają sobie sprawę jakie konsekwencje mogą wyniknąć  z nieodpowiednich zabaw. Mają świadomość, że nie wolno ufać dorosłym, którzy coś obiecują, częstują słodyczami, dają drobne prezenty i proszą aby dziecko gdzieś z nimi poszło.

Funkcjonariusz straży miejskiej uświadomił najmłodszych, że o każdej takiej zaistniałej sytuacji powinny powiadomić rodziców. Przedszkolaki z zainteresowaniem słuchały i chętnie dzieliły się swoimi spostrzeżeniami.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Zobacz również
Kalnedarz imprez
marzec 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4  5  6 dk7
dk8  9  10  11  12  13  14
dk15  16  17  18  19  20  21
dk22  23  24  25  26  27  28
dk29  30  31  1  2  3  4
Dzisiaj:
Koncerty
Kino JANTAR
×