2020-05-13T10:08:00+02:00 eOstroleka.pl
Region,

Sprawca śmiertelnego wypadku ukrywał się w stodole pod sianem [WIDEO]

REKLAMA
zdjecie 5131
REKLAMA
zdjecie 5131
0
2
9

Leżał pod sianem w stodole, wypatrzył go jeden z funkcjonariuszy kryminalnych. Policja ujawnia kulisy zatrzymania 37-letniego Łukasza B. oskarżonego o spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym, do którego doszło w minioną niedzielę w Ostrowi Mazowieckiej.

37-letni Łukasz B. usłyszał zarzuty spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym, ucieczkę z miejsca zdarzenia oraz złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów. Mężczyzna został aresztowany na okres trzech miesięcy, ale za popełnione przestępstwa grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.

Przypomnijmy, w niedzielę, 10 maja 37-latek jadąc z nadmierną prędkością potrącił przechodzącą przez jezdnię starszą kobietę a następnie uderzył w bok zawracającej hondy i w stojącego w pobliżu citroena. W wyniku wypadku śmierć na miejscu poniosła 71-letnia kobieta i jej 73-letni mąż kierujący hondą. Do szpitala zabrano trzy osoby w tym dwoje dzieci znajdujące się w citroenie. Po wypadku 37-latek uciekł.

Ostrowscy policjanci po uzyskaniu rysopisu sprawcy oraz kierunku jego ucieczki ruszyli w pościg. Do tropienia został użyty specjalnie przeszkolony pies. W akcje poszukiwawczą zostali zaangażowani także policjanci z Sekcji Poszukiwań i Identyfikacji Osób Wydziału Kryminalnego KWP zs. w Radomiu. Po wydaniu zgody przez prokuraturę został opublikowany wizerunek poszukiwanego kierowcy golfa, który pojawił się w mediach ogólnopolskich oraz stronach internetowych jednostek policji.

Funkcjonariusze policji zdołali zatrzymać poszukiwanego, który – jak się okazało – ukrył się w stodole na terenie gminy ostrowskiej. Mężczyzna przykrył się sianem, zauważył go jednak jeden z policjantów.

W poniedziałkowe popołudnie na terenie gm. Ostrów Mazowiecka, w jednej ze stodół, mężczyzna został odnaleziony przez policjantów. 37-latek leżał pod sianem, gdzie wypatrzył go jeden z „kryminalnych”. Mężczyzna w chwili zatrzymania był trzeźwy. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Ostrowi Mazowieckiej. 37-latek usłyszał zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym i ucieczki z miejsca zdarzenia oraz złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Za przestępstwa te grozi do 12 lat pozbawienia wolności. Prokurator wystąpił do sądu o zastosowanie wobec podejrzanego aresztu na trzy miesiące.

-informuje sierż. sztab. Marzena Laczkowska, rzecznik prasowy KPP w Ostrowi Mazowieckiej.

REKLAMA
Materiał filmowy 1 :

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
czerwiec 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
 30  31 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19
dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26
dk27 dk28 dk29 dk30  1  2  3
×