zdjecie 2017
zdjecie 2017
zdjecie 2017
2020-05-11T17:04:00+02:00 eOstroleka.pl
Region,

Sprawca tragicznego wypadku w Ostrowi Mazowieckiej w rękach policji!

REKLAMA
REKLAMA
1
0
7

Funkcjonariusze ostrowskiej policji zatrzymali dziś przed godziną 16:00 37-letniego mężczyznę poszukiwanego w związku tragicznym w skutkach wypadku, w którym zginęły dwie osoby, a trzy zostały ranne.

37-latek podejrzewany o spowodowanie w niedzielę, 10 maja tragicznego wypadku i ucieczkę z miejsca zdarzenia został zatrzymany na terenie gminy Ostrów Mazowiecka. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Przypomnijmy, do wypadku doszło przy ulicy Lubiejewskiej w Ostrowi Mazowieckiej. Śmierć na miejscu poniosła seniorka potrącona przez pędzącego wzdłuż cmentarza kierowcę vw. Druga śmiertelna ofiara wypadku to kierowca hondy, w którego uderzył vw. W wyniku wypadku poszkodowane także zostały trzy osoby siedzące w zaparkowanym przy cmentarzu citroenie, w którego uderzył vw. Sprawca uciekł z miejsca zdarzenia i ukrywał się ponad dobę ukrywał się przed policją.

Więcej na temat tego wypadku przeczytacie w naszym artykule.

Ostatecznie jednak został zatrzymany m.in. dzięki publikacji wizerunku w lokalnych mediach, na co zgodę wyraziła prokuratura. W akcji związanej z zatrzymaniem spracy wypadku udział brali równiez funkcjonariusze KWP Radom.

Komunikat prokuratury:

Prokuratura Rejonowa w Ostrowi Mazowieckiej prowadzi śledztwo przeciwko Łukaszowi B. [37 l.], który w dniu 10 maja 2020r. w godzinach porannych w okolicy cmentarza w Ostrowi Mazowieckiej przy ul. Lubiejewskiej spowodował wypadek drogowy, którego skutkiem była śmieć dwóch osób.

Jak wstępnie ustalono w toku śledztwa Łukasz B. jechał samochodem marki VW Golf ul. Lubiejewską. Auto prowadził ze znaczną prędkością. Na wysokości bramy cmentarza przy ul. Lubiejewskiej potrącił pieszą Elżbietę Ż., która znajdowała się w rejonie przejścia dla pieszych. Nadal kierując samochodem, uderzył w prawy bok ustawionego prostopadle do osi jezdni samochodu osobowego marki Honda Civic. Do tego samochodu kierowała się Elżbieta Ż., bowiem samochodem marki Honda kierował mąż Elżbiety Ż. – Bolesław Ż. Następnie uderzył też w zaparkowany przy ulicy samochód osobowy marki Citroen. Obie wymienione osoby, tj. Elżbieta i Bolesław małżonkowie Ż., poniosły śmierć na miejscu wypadku. Troje pasażerów Citroena zostało przewiezionych do Szpitala Powiatowego w Ostrowi Mazowieckiej. Sprawca wypadku zbiegł z miejsca zdarzenia. Samochody osobowe, które brały udział w wypadku spowodowanym przez Łukasza B. zostały zabezpieczone na potrzeby prowadzonego postępowania. Przeprowadzono oględziny pojazdu VW Golf, podczas których zabezpieczono ślady osmologiczne, biologiczne i daktyloskopijne.

W toku natychmiast podjętych czynności procesowych i operacyjnych ustalono tożsamość kierującego VW Golfem, którym okazał się Łukasz B. (...) Zostaną mu przedstawione zarzuty spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym i ucieczką z miejsca zdarzenia oraz naruszenia zakazu sądowego dotyczącego prowadzenia pojazdów mechanicznych po drodze publicznej. Za wskazane przestępstwa grozi kara od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

REKLAMA
zdjecie 2017

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
wrzesień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 30  31 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19
dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26
dk27 dk28 dk29 dk30  1  2  3
×