2011-10-18T00:39:00+02:00 eOstroleka.pl
Polska,

Środa i Biedroń u Tomasza Lisa, czyli żenująca pyskówka (VIDEO)

REKLAMA
REKLAMA

W poniedziałkowym programie TVP2 „Tomasz Lis na żywo” rozmawiano (no, może niektórzy próbowali rozmawiać) na temat obecności krzyża w Sejmie. Wśród zaproszonych gości znaleźli się: prof. Magdalena Środa, Robert Biedroń ( Ruch Palikota), Robert Leszczyński (Ruch Palikota), Stefan Niesiołowski ( Platforma Obywatelska), John Godson (PO), Tadeusz Cymański ( Prawo i Sprawiedliwość) oraz dominikanin, ojciec Paweł Gużyński.

Jak celnie zauważył portal wPolityce.pl, tym razem Tomasz Lis nie prowadził tej audycji sam. Drugą prowadzącą była Magdalena Środa, która miała prawo przerywać każdemu, każdego obrażać i każdego wyszydzać. W dowolnych momentach i w każdej formie.

zdjecie 300
Gdy mówił Stefan Niesiołowski, wołała: „Słyszę już łoskot upadku pana posła w przepaść historii. Pan upada, pan upada, odchodzi pan do historii.”

Kiedy mówił Tadeusz Cymański, stwierdziła, że w Parlamencie Europejskim krzyża on nie broni, jest więc - w domyśle - hipokrytą. Bez przerwy też machała rękami, a kiedy mówili Niesiołowski lub Cymański - rechotała. Szczytem wulgarności było jej stwierdzenie, że o sprawach dotyczących rodziny wypowiada się Watykan: „Państwo o zerowym przyroście naturalnym.”

Trafnie odpowiedział na to dominikanin, ojciec Paweł Gużyński: „Jakbym chciał być złośliwy, to bym powiedział, że pan Biedroń też jest niereproduktywny. A Biedroń na to szyderczo: „Możemy spróbować.

Tomasz Lis nie bardzo panował nad sytuacją. Nawet gdy zaczynało brzmieć ciekawie, Środa rozbijała dyskusję, przemieniając ją w pyskówkę.

Np., kiedy na jej argument, że skoro kocha się krzyż, to nie powinno się go wieszać w miejscu kłótni politycznych, ojciec Gużyński mówił: „Jestem gotów poddać krytycznej analizie obecność krzyża w Sejmie - pan Jezus był obecny przede wszystkim w tych miejscach, które są najbardziej zniszczone przez grzech.” Środa w odpowiedzi pytała: „Także domach publicznych?” Na co ojciec Gużyński odrzekł: „Tak, niech pani sobie wyobrazi, że pan Jezus był obecny także wśród prostytutek.”

Najmniej okazji do wypowiedzi miał John Godson, czarnoskóry poseł PO, który był pastorem ewangelickim. Godson: „Ubolewam, że krzyż dzieli...” Środa, przerywając: „Bo powiesiliście!” Godson: „Ubolewam, że dla Palikota stało się to pierwszym punktem programu.” I to właściwie wszystko, co parlamentarzysta PO w programie powiedział.

Jednak, jak zauważa wPolityce.pl, najbardziej porażający był prymitywizm argumentów przeciw Kościołowi. W stylu, że lepiej dać na biednych niż na Kościół, że postęp wymaga itp.

Ojciec Gużyński tak podsumował program: „Kościół będzie musiał się zmierzyć z tym tematem, ale mam nadzieję, że nie w taki sposób jak tutaj.”

Zobacz cały program „Tomasz Lis na żywo”


[źródło: TVP2 / wPolityce.pl]

REKLAMA
zdjecie 1573
Kalendarz imprez
październik 2023
PnWtŚrCzPtSoNd
 25  26  27  28  29  30 dk1
dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7 dk8
dk9  10  11  12 dk13  14 dk15
dk16  17  18  19  20 dk21  22
dk23  24  25  26  27  28  29
 30  31  1  2  3  4  5
×