zdjecie 4660
zdjecie 4660
zdjecie 4660
zdjecie 4660
2020-03-27T12:06:53+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Stan gotowości do epidemii. Jak Ostrołęka walczy z koronawirusem?

REKLAMA
REKLAMA
0
0
1

Jak miasto Ostrołęka jest przygotowane na epidemię koronawirusa? Jakie środki ostrożności wprowadzono? Dowiadujemy się tego z odpowiedzi na interpelację radnego Koalicji Obywatelskiej Mariusza Popielarza. Prezydent Łukasz Kulik wyjaśnił, jak wyglądały dotychczasowe działania władz. 

Radny Mariusz Popielarz w kwestii koronawirusa miał pięć pytań do prezydenta Ostrołęki. - Proszę o przedstawienie informacji w zakresie działań dotyczących zapobiegania, przeciwdziałania i zwalczania koronawirusa, jakie podejmuje Pan, jako Prezydent Miasta Ostrołęki oraz służby, jednostki Panu podległe - napisał w interpelacji. Nadeszła już odpowiedź - oto jak prezydent Łukasz Kulik odpowiedział na pytania radnego...

5 działań, które władze miasta podjęły w zapobieganiu, przeciwdziałaniu i zwalczaniu koronawirusa:

1. Miasto Ostrołęka oraz jednostki podległe znają procedury i są zabezpieczone sprzętowo, m.in. zakupiono agregaty prądotwórcze niezbędne do zabezpieczenia ciągłości dostawy energii elektrycznej dla kluczowych obiektów funkcjonowania Urzędu Miasta Ostrołęki i obiektów biorących czynny udział w procesie przeciwdziałania skutkom wirusa SARS-CoV­2 (obiekty kwarantanny — zgodnie z wykazem PPIS w Ostrołęce, doraźne szpitale polowe) oraz prawidłowego funkcjonowania systemów odkażania powierzchni, opartego o generatory ozonu i innych sytuacji kryzysowych. Dodatkowo zakupiono generatory ozonu, powodujące skuteczne odkażanie dużych powierzchni, śpiwory i karimaty niezbędne do zabezpieczenia właściwego funkcjonowania wytypowanych miejsc kwarantanny dla mieszkańców Miasta Ostrołęki, środki ochrony osobistej niezbędne do zabezpieczenia osób biorących czynny udział w procesie prewencyjnym, mających stały kontakt z osobami w kwarantannie i osobami chorymi oraz w celu zabezpieczenia właściwego funkcjonowania wytypowanych miejsc kwarantanny.

2. W placówkach oświatowych podjęte zostały szczególne środki ostrożności w postaci dezynfekcji często dotykanych powierzchni, cały personel został przeszkolony z procedur postępowania przez dyrekcję placówek. Ponadto od dnia 13 marca 2020 roku funkcjonowanie placówek oświatowych na terenie Miasta Ostrołęki zostało zawieszone na podstawie decyzji Prezesa Rady Ministrów.

3. Dyrektorom szkół przekazano zalecenia jak należy zachowywać się w momencie podejrzenia zachorowania wśród uczniów lub kadry.

4. W pojazdach zbiorowej komunikacji miejskiej zostały wdrożone specjalne procedury higieniczne, dezynfekcyjne i informacyjne, został również zmieniony rozkład jazdy autobusów na system feryjno-wakacyjny.

5. Miasto prowadzi cały czas rożnego rodzaju akcje edukacyjno — informacyjne, dostosowane do zastanej sytuacji epidemicznej.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
lipiec 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 28  29  30 dk1 dk2 dk3 dk4
dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11
dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18
dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25
dk26 dk27 dk28 dk29 dk30 dk31  1
×