2017-03-10T13:31:00+01:00 eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Stanisław Kubeł: „Rondo w Ponikwi znacząco poprawi bezpieczeństwo na skrzyżowaniu z DK-60” [WIDEO]

REKLAMA
fot. eOstrołęka.plfot. eOstrołęka.pl
REKLAMA

W miejscowości Ponikiew na skrzyżowaniu lokalnej drogi z DK-60 powstać ma rondo, które rozwiąże problem częstych wypadków w tym miejscu. Powiat ostrołęcki w partnerstwie z samorządami Ostrołęki i kilku ościennych gmin przygotował projekt budowy tego odcinka drogi.

Powiat ostrołęcki złożył do Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Projektów Unijnych wniosek w ramach Regionalnych Inwestycji Terytorialnych dotyczący drogi lokalnej wiodącej od Goworowa w kierunku Długosiodła. Projekt dotyczy około 6,5 kilometra drogi, która swój początek będzie miała w miejscowości Ponikiew na wysokości skrzyżowania z DK-60.

- Ta droga jest bardzo ważna nie tylko dla mieszkańców powiatu, gmin Goworowo i Rzekuń, ale także dla mieszkańców Ostrołęki. Robiliśmy pomiary ruchu na wlocie do drogi krajowej nr 60 z drogi powiatowej od Goworowa. Natężenie ruchu jest bardzo duże i dobowo przekracza nawet 5 tysięcy aut w tym także około tysiąc pojazdów ciężarowych. Jest to w tej chwili właściwie najbardziej obciążona droga prowadząca do Ostrołęki od Warszawy przy tych ograniczeniach mostowych. Chcemy to połączenie drogowe kontynuować w stronę Wyszkowa – mówi starosta ostrołęcki, Stanisław Kubeł.

Wniosek w ramach RIT złożony został w partnerstwie z samorządem Ostrołęki. Łączne nakłady inwestycyjne oscylują w granicach 17 milionów złotych, zaś wartość dofinansowania sięgać może nawet 12 mln. Wniosek przeszedł już ocenę punktową i formalną. Ostateczna decyzja zarządu Województwa Mazowieckiego już wkrótce.

- W ramach tej inwestycji zaplanowaliśmy rondo u zbiegu z krajową 60-tką. Myślę, że takie rondo znacznie ułatwiłoby skomunikowanie i przejazd przez drogę krajową. Przede wszystkim wpłynęło by na poprawę bezpieczeństwa i zlikwidowałoby to miejsce niebezpieczne – dodaje starosta ostrołęcki.

Dzięki planowanej inwestycji znacząco podniesie się poziom bezpieczeństwa zwłaszcza w rejonie skrzyżowania z DK-60 na wysokości miejscowości Ponikiew. Obecnie bardzo często dochodzi tu do poważnych wypadków. Ostatni odnotowano wczoraj wieczorem. W zderzeniu ciężarowej cysterny z „osobówką” poszkodowane zostały cztery osoby.


REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
zdjecie 2368
Kalendarz imprez
czerwiec 2023
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31 dk1 dk2 dk3 dk4
dk5 dk6 dk7 dk8  9 dk10 dk11
 12 dk13 dk14  15 dk16 dk17 dk18
 19  20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25
 26 dk27  28 dk29  30  1  2
×