eOstroleka.pl
Ostrołęka, UJAWNIAMY

Nowy wiceprezydent Ostrołęki? Zdecydowany faworyt na giełdzie nazwisk

REKLAMA
zdjecie 1654
zdjecie 1654
REKLAMA

Były starosta ostrołęcki Stanisław Kubeł może zostać nowym wiceprezydentem Ostrołęki - to informacja, która dotarła do nas z kilku źródeł. Sam zainteresowany w kampanii wyborczej mówił "nie potwierdzam, nie zaprzeczam" i zapewniał, że wszystko rozstrzygnie się po wyborach do Parlamentu Europejskiego. To może stać się już w najbliższych dniach.

Stanisław Kubeł wiceprezydentem Ostrołęki?

Stanisław Kubeł do niedawna był starostą ostrołęckim. Funkcję tę pełnił od wielu lat i niewątpliwie zasłużył się dla powiatu ostrołęckiego. Szczególnie zasłynął jako specjalista od inwestycji, przede wszystkim tych drogowych. Po wyborach samorządowych 2024 stracił jednak władzę - większość w powiecie zdobył PiS, a Kubeł miał nie przyjąć propozycji zostania wicestarostą. Starostą został więc Piotr Liżewski, a jego zastępcą Artur Kozłowski.

Kubeł wystartował natomiast w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Zdobył 8790 głosów, co było czwartym wynikiem na liście Trzeciej Drogi na Mazowszu. Mandatu europosła nie zdobył.

Były starosta jeszcze przed wyborami do europarlamentu, pytany przez nas czy "nowe wyzwanie zawodowe", o którym mówił podczas pierwszej sesji rady powiatu, to wiceprezydentura w Ostrołęce, odpowiedział, że "nie potwierdza, nie zaprzecza", dodając, że "w mieście jest sporo do zrobienia". Już wtedy mówiło się, że toczą się rozmowy między obecnym prezydentem Ostrołęki a byłym starostą, który miałby zostać zastępcą Pawła Niewiadomskiego.

Choć prezydent Ostrołęki nie odniósł się do tych doniesień, to z dwóch niezależnych od siebie źródeł dotarły do nas dziś informacje, że powołanie Stanisława Kubła na stanowisko wiceprezydenta Ostrołęki jest tylko kwestią czasu. Jeżeli tak się stanie, Ostrołęka zyskałaby w magistracie człowieka, który sam o sobie mówi, że "inwestycje to moja pasja". Jeżeli Stanisław Kubeł pozostanie przy Placu Bema, ale tym razem jako wiceprezydent miasta, będzie musiał zrezygnować z mandatu radnego powiatu ostrołęckiego.

Dotychczas jedynym wiceprezydentem Ostrołęki jest Elżbieta Mierzejewska-Nicewicz, powołana przez prezydenta Pawła Niewiadomskiego w pierwszym dniu jego urzędowania.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
czerwiec 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30  31 dk1 dk2
dk3 dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9
 10 dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16
 17 dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23
dk24 dk25 dk26 dk27  28 dk29 dk30
×