eOstroleka.pl
Ostrołęka,

"Staramy się wypełniać białe plamy". Wicepremier o ostrołęckim muzeum

REKLAMA
zdjecie 3946
REKLAMA
Posłuchaj

Wicepremier Piotr Gliński w piątkowym wywiadzie prasowym wspomniał o Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce, gdy mówił o "wypełnianiu białych plam" dotyczących instytucji kulturalnych odnoszących się do historii Polski.

- Instytucje są najlepszym sposobem utrwalania pamięci i edukowania. Instytucjonalizacja pamięci jest naszym obowiązkiem jako państwa, jako polskiego rządu - mówił wicepremier, minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu Piotr Gliński w piątkowym "Naszym Dzienniku".

W tym kontekście przywołał także Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce:

Staramy się wypełniać białe plamy, budując Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce, czy Muzeum Piaśnickie w Wejherowie

"To nasza polityka pamięci" - podkreślił.

Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce powstało w budynkach po były areszcie śledczym przy ulicy Traugutta. Budynki te zmieniły nie tylko swoje przeznaczenie, ale też odmieniono ich wygląd. Nakładem finansowym, sięgającym około 30 milionów złotych, przeprowadzono gruntowny remont, który zakończył się w 2019 roku. Od tego czasu nie została uruchomiona wystawa stała. Dyrektorem muzeum - najpierw po nominacji prezydenta Ostrołęki Łukasza Kulika, a później ministra Glińskiego - został były prezydent Ostrołęki Janusz Kotowski.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
zdjecie 3946
Kalendarz imprez
sierpień 2026
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30  31 dk1 dk2
 3 dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9
 10 dk11 dk12 dk13  14 dk15 dk16
 17  18  19 dk20 dk21  22 dk23
 24  25 dk26 dk27 dk28 dk29  30
 31  1  2  3  4  5  6
×