eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Zima w mieście. Prezydent Ostrołęki: "Inne duże miasta nie wypadają lepiej od nas"

REKLAMA
zdjecie 5871
zdjecie 5871
fot. eOstroleka.plfot. eOstroleka.pl
REKLAMA

"Inne duże miasta wydając nawet 8 razy więcej, nie wypadają lepiej od nas" - wskazał prezydent Ostrołęki Łukasz Kulik, odnosząc się w mediach społecznościowych do kwestii zimowego utrzymania dróg w mieście. Podziękował przy tym wszystkim, którzy dbają o utrzymanie dróg i chodników w Ostrołęce.

Prezydent Ostrołęki na początku zimy musiał zmierzyć się z krytyką mieszkańców w sprawie odśnieżania ulic i chodników. Przeprosił za to, że nie udało się sprostać oczekiwaniom w tej kwestii. Oprócz tego, jedną z mieszkanek, która napisała swoją negatywną opinię w tej sprawie, zaprosił do... koordynowania odśnieżania. 

Wczoraj prezydent ponownie odniósł się do tematu odśnieżania:

 

Dziś bogatszy doświadczeniem sąsiednich miast i ostatnich dni mogę napisać więcej. Prawda jest taka, że podobnie jak większość miast w Polsce byliśmy i jesteśmy przygotowani na „średnią” zimę. „Średnia” zima to taka, w czasie której przez 90% czasu walczy się z gołoledzią na drogach, opady są sporadyczne i nie przekraczają 10 cm na dobę, a temperatura nie spada poniżej -10 stopni. Taka zima kosztuje miasto około 300 tysięcy złotych rocznie

- napisał prezydent Łukasz Kulik, dodając, że "sporadycznie, raz na 8-10 lat, pojawia się zima zaawansowana, czyli taka z jaką mamy do czynienia w tym roku".

Włodarz naszego miasta podkreślił, że koszty przygotowania do srogiej zimy są dużo wyższe, niż ma to miejsce standardowo. Ostrołęka, według Łukasza Kulika, ma w zimowym utrzymaniu dróg nie wypadać gorzej od innych samorządów.

- Obserwując sytuację na drogach w sąsiednich samorządach, mogę z całą pewnością stwierdzić, iż inne duże miasta wydając nawet 8 razy więcej, nie wypadają lepiej od nas. Dziś mieliśmy gości z województwa podlaskiego, którzy z podziwem wypowiadali się na temat przejezdności dróg - wskazał prezydent. 

Kulik podziękował pracownikom miejskich spółek, które dbają o odśnieżanie w mieście.

Pracownicy OPWiK pracują na trzy zmiany, praktycznie 24 godziny na dobę, starając się zapewnić zadowalający poziom odśnieżania (...) Podobnie pracownicy OPK i MZOSTiIT przychodzą wcześnie, zostają po godzinach albo pracują w weekendy, by chodniki również były uprzątnięte, a koksowniki działały. Jednocześnie chciałbym podziękować wszystkim osobom, które pracowały i pracują przy odśnieżaniu Ostrołęki 

- napisał.

Cały wpis poniżej:

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
kwiecień 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28
dk29  30  1  2  3  4  5
×