eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Starosta Stanisław Kubeł o elektrowni Ostrołęka C: Jak się coś zaczęło, to trzeba skończyć

REKLAMA
zdjecie 5741
zdjecie 5741
REKLAMA
Podczas noworocznego spotkania działaczy i sympatyków PSL w Ostrołęce doszło do krótkiej dyskusji o budowie elektrowni Ostrołęka C. Jarosław Kalinowski pytał, czy "będzie elektrownia na rosyjski węgiel", a odpowiedzi udzielił mu (i wszystkim zgromadzonym) starosta Stanisław Kubeł. Przy okazji poznaliśmy osobiste poglądy starosty w tej kwestii.
 
Elektrownia w Ostrołęce to jeden z najgorętszych tematów do dyskusji. Węglowa inwestycja ma zarówno dużo zwolenników, jak i przeciwników. Obie strony mają wiele argumentów dla poparcia swoich przekonań. O Ostrołęce C dyskutuje się nie tylko w Sejmie. Okazja do rozmowy na ten temat była również na dzisiejszym spotkaniu działaczy i sympatyków PSL w Ostrołęce.
 
Temat podrzucił sam europoseł Jarosław Kalinowski, który zapytał obecnego na scenie starostę ostrołęckiego, "czy powstanie elektrownia na rosyjski węgiel, czy nie?".
 
- Jak państwo wiecie, gdybyśmy nie dali budować rur przez Bałtyk, tylko zgodzili się żeby je budować przez terytorium Polski i powiatu ostrołęckiego, bo przez teren dwóch gmin biegnie Jamał, były wbudowane rury pod rzekami, drogami pod następną nitkę. Z tych nitek miała korzystać elektrownia ostrołęcka. Troszkę na swoje życzenie się wyeliminowaliśmy z gazu rosyjskiego pod elektrownię. Pozostaje nam węgiel - pytanie, czy rosyjski? Według mnie jest sporo i polskiego - mówił Stanisław Kubeł.
 
Później z ust starosty ostrołęckiego padła jednoznaczna deklaracja.
 
- Elektrownia jest w budowie, zaawansowana jest na ponad miliard złotych i nie sądzę żeby ktoś trzeźwo myślący próbował to zatrzymać. Jeżeli dom się wybuduje i brakuje go zadaszyć czy zrobić elewację to nikt poważnie myślący się nie zastanawia na tym etapie, czy go budować. My pozwolenie na elektrownię wydawaliśmy w 2011 roku na terenie gminy Rzekuń, te obszary weszły teraz do miasta. Ale oznacza to, że wtedy zapadła decyzja o budowie elektrowni. Jest takie powiedzenie: nie oglądaj się za siebie, bo ci z przodu ktoś... przyłoży. Szczerze mówiąc, jak się coś zaczęło to trzeba to skończyć - podkreślił.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
maj 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19
dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26
dk27  28 dk29 dk30  31  1  2
Dzisiaj:
Kino JANTAR
×