eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Stary basen w Ostrołęce wciąż bez ofert kupna

REKLAMA
zdjecie 933
zdjecie 933
REKLAMA

Kilkanaście dni temu informowaliśmy o nieużytkowanych budynkach na terenie Ostrołęki. Kiedyś były one wizytówką miasta, dziś niszczeją. Najdłużej pusty stoi budynek, w którym niegdyś mieściła się pływalnia. Jak się okazuje, miasto od lat usiłuje sprzedać obiekt - nie ma jednak chętnych do kupna. Co dalej z tym oraz innymi podobnymi budynkami?

- Budynek po starym basenie był kilkakrotnie, z zachowaniem należytych procedur, wystawiony do sprzedaży. Dotychczas nie wpłynęła żadna wiążąca oferta kupna tego budynku. Samorząd, by ułatwić ewentualnemu nabywcy realizację zamierzeń inwestycyjnych co do tego terenu, uprzednio zmienił plan zagospodarowania przestrzennego rozszerzając możliwości inwestycyjne - poinformował prezydent Janusz Kotowski w odpowiedzi na interpelację radnego Łukasza Kulika.

Kulik zapytał prezydenta Kotowskiego o wykorzystanie trzech nieużytkowanych budynków w mieście - starego basenu, szpitala oraz komendy policji. Najdłużej nieużytkowany budynek - basen - nadal będzie dostępny do nabycia. Jak zaznaczył Janusz Kotowski, w przypadku dawnej komendy policji prowadzone były rozmowy z Sądem Okręgowym w Ostrołęce - mogła by tam powstać nowa siedziba sądu. Z kolei stary szpital przy ul. Sienkiewicza jest własnością Urzędu Marszałkowskiego i miasto nie dysponuje prawami do tego obiektu.

Budynek szpitala przy ul. Sienkiewicza został oddany do użytku 28 września 1966 roku. W listopadzie 2009 roku dyrektor placówki Wojciech Miazga ostatni zamknął drzwi budynku, pieczętując przeprowadzkę do nowoczesnego obiektu. Obiekt po dawnej komendzie policji stoi pusty od września 2014 roku, kiedy to nastąpiła przeprowadzka policjantów do nowo wybudowanej komendy przy ul. Korczaka. Z kolei miejska pływalnia przy ul. Piłsudskiego została zamknięta 5 lat temu, a w jej miejsce pojawił się park wodny Aquarium przy ul. Witosa.

Kalendarz imprez
maj 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19
dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26
dk27  28 dk29 dk30  31  1  2
×