eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Stary most w Ostrołęce otwarty tylko dla aut osobowych [WIDEO, ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 8745
REKLAMA

Przy wjeździe na stary most w Ostrołęce ustawiono szykany, zapobiegające wjeżdżaniu pojazdów cięższych niż 3,5 tony. Zmiana organizacji ruchu obowiązywać będzie przez minimum cztery tygodnie. Zobacz wyjątkowe wideo nagrane tuż po puszczeniu ruchu samochodów osobowych przez most.

W sobotę 30 lipca ostrołęcki stary most był zamknięty od godziny 6.00. W tym czasie pracownicy ustawiali szykany, które zwężają wjazd na most, uniemożliwiając tym samym przejechanie pojazdom cięższym niż 3,5 tony. Tuż po godzinie 11.00 most został otwarty dla pojazdów osobowych. Specjalistyczne badania starego mostu potrwają od czterech do sześciu tygodni. W tym czasie kierowcy muszą uzbroić się w cierpliwość i zastosować się do poniższych wskazówek.

Zasady przeprawy przez Narew i zalecane objazdy:

1.      Pojazdy samochodowe o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 t czyli osobowe, będą się mogły nadal  poruszać po „starym” moście. Obowiązywać je będzie ograniczenie prędkości do 30 km/h.

2.      Ruch lokalny dla pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej  3,5 t, tj. dla pojazdów służb miejskich, komunikacji zbiorowej,  zaopatrzenia do 10 ton, pojazdów uprzywilejowanych oraz pojazdów nauki jazdy - skierowany będzie objazdem przez most im. A. Madalińskiego („nowy” most) w następujący sposób:
- wyjazd z miasta ulicami: Mostową, Szpitalną, Plac Bema, Obozową na „nowy” most,
- wjazd do miasta ulicami: Obozową na „nowy” most, Plac Bema, Jana Kilińskiego.
Na ul. Kilińskiego wprowadzone będą ograniczenia w parkowaniu pojazdów.

3.       Ruch pojazdów ciężarowych o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 3,5 t nie wymienionych wyżej – m.in. ruch tranzytowy – będzie prowadzony poza granicami miasta.  
Objazdy Ostrołęki dla ruchu tranzytowego zostały ustalone z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad oraz zarządcami dróg wojewódzkich. Tablice informacyjne o obowiązujących objazdach będą ustawione w miejscowościach: Maków Mazowiecki, Przasnysz, Różan, Myszyniec, Miastkowo, Łomża i Ostrów Mazowiecka. Najbliższe przeprawy przez rzekę Narew znajdują się
w miejscowościach Różan (DK60) i Nowogrodzie ( droga wojewódzka nr 645).

4.      Jadący od strony Warszawy (DK61) oraz Ciechanowa (DK60) mogą ominąć Ostrołękę przez Różan jadąc dalej drogą krajową nr 60 w stronę Ostrowi Mazowieckiej – z możliwością kontynuacji podróży drogami: S8 – na Białystok, DK 63 – na Łomżę i dalej DK 61 na Augustów. Jadący od strony Olsztyna DK 53 mają możliwość przeprawienia się przez Narew w Nowogrodzie jadąc drogą wojewódzką 645 ( Myszyniec – Łomża),  Jadący z kierunków północnych (Białystok, Suwałki, Augustów) będą mogli wykorzystać te same przeprawy (Nowogród, Różan) w celu ominięcia mostu na Narwi w Ostrołęce.

Materiał filmowy 1 :
Kalendarz imprez
lipiec 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
 8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
 22 dk23 dk24 dk25  26  27 dk28
 29  30 dk31  1  2  3  4
×