2012-04-15T10:45:00+02:00 eOstroleka.pl
Polska,

Struzik nadal marszałkiem: Radnym opozycji nie udało się go odwołać

REKLAMA
fot. mazovia.pl
REKLAMA

Radni Województwa Mazowieckiego odrzucili wniosek zgłoszony przez opozycyjnego radnego PiS - Karola Tchórzewskiego - dotyczący odwołania marszałka województwa. Przeciw głosowało 30 radnych, za było16, natomiast dwóch wstrzymało się od głosu.
 
- Dla nas ten wniosek to nic innego jak polityczna hucpa - stwierdził radny Stefan Kotlewski. - Warto zauważyć, że nawet prezydent Radomia Andrzej Kosztowniak, wywodzący się z PiS-u, w swoim poparciu dla marszałka pisze o tej inicjatywie jako o pochopnym i niepotrzebnym działaniu. W czasie kryzysu istotne jest wsparcie ze strony opozycji, a nie generowanie sztucznych problemów.
 
- Cenię krytykę, ale konstruktywną, opartą na faktach, a nie na politycznych antypatiach - powiedział marszałek Adam Struzik. - Przykro mi, że radni województwa zamiast zajmować się kluczowymi dla regionu decyzjami, muszą poświęcać czas na jałowe, polityczne spory. Mniej polityki - więcej rzetelnej pracy.
 
Odnosząc się do zarzutów opozycji, dotyczących daleko idących oszczędności w budżecie województwa, marszałek odpowiedział, że kilka dni temu agencja ratingowa Fitch Ratings utrzymała wysoką ocenę regionu. Doceniła podjęte przez samorząd województwa kroki - poczynione oszczędności oraz poprawę wskaźników zadłużenia. Jest to bardzo dobra wiadomość dla Mazowsza, potwierdzająca, że były to słuszne decyzje.
 
W posiedzeniu Sejmiku Województwa Mazowieckiego wzięli udział także starostowie i wójtowie z Mazowsza, którzy przedstawili radnym swoje poparcie dla marszałka.
 
- Byliśmy ciekawi, czy za wnioskiem radnych PiS-u stoi jakaś propozycja zmian w strategii województwa. Niestety, widzę że jest to jedynie polityczna dyskusja - podsumował Jan Grabiec, Starosta Legionowski. - Apeluję do radnych PiS-u, aby zrobili teraz coś konstruktywnego i przekonali swoich kolegów parlamentarzystów do poparcia zmian w ustawie o tzw. „janosikowym”. Na wczorajszym posiedzeniu podkomisji nadzwyczajnej w Sejmie miałem wrażenie, że posłowie PiS-u sabotują pracę nad zmianami. A to są kwestie ważne dla całego regionu.


[źródło: mazovia.pl]

Zobacz również
Kalnedarz imprez
marzec 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
 24  25  26  27  28  29 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11  12  13  14 15
16  17  18 19  20  21  22
 23  24  25  26  27  28  29
 30  31  1  2  3  4  5
Dzisiaj:
Brak wydarzeń