zdjecie 8795
2017-12-04T12:09:38+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Świąteczna Zbiórka Żywności 2017 za nami [WIDEO, ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. eOstroleka.pl
REKLAMA
5
1
1

Dobiegła końca trwająca od piątku Świąteczna Zbiórka Żywności. Przez trzy dni wolontariusze ze Stowarzyszenia Mazowieckie Inicjatywy Społeczne w blisko 30 sklepach w Ostrołęce, Kadzidle, Różanie i Olszewo-Borkach zbierało produkty żywnościowe, które przekazane zostaną potrzebującym rodzinom i osobom samotnym z naszego miasta i regionu. Łącznie zebrano ponad 11,5 tony żywności.

Świąteczna Zbiórka Żywności – największa w regionie akcja charytatywna – rozpoczęła się w piątek, 1 grudnia i trwała do późnych godziny wieczornych w niedzielę, 3 grudnia. W akcję zaangażowanych było około 1000 wolontariuszy skupionych wokół stowarzyszenia Mazowieckie Inicjatywy Społeczne. Do zbiórki przyłączyło się w tym roku około 30 sklepów funkcjonujących na terenie Ostrołęki, Kadzidła, Różana i Olszewa-Borek.

Mimo sporych przeciwności już na starcie zbiórki spowodowanych przez olbrzymią awarię sieci energetycznej, wolontariusze dwoili się i troili by jak najwięcej żywności trafiało do ich koszyków.

- Od piątku rano do godzin popołudniowych całe Kadzidło pozbawione było prądu. Dopiero po godzinie 16:00 otwarte zostały sklepy uczestniczące w zbiórce. Awaria przytrafiła się także w Ostrołęce. Po południu z powodu braku prądu na osiedlu Sienkiewicza, wyłączone ze zbiórki zostały funkcjonujące w tym rejonie sklepy. Mimo tego, uważam, że uzyskany w tym roku wynik kształtujący się na poziomie ponad 11,5 ton to ogromny sukces. W ciągu kilku najbliższych dni wszystko co zebraliśmy zostanie podzielone na paczki i będziemy mogli zacząć odwiedzać z nimi te rodziny i osoby samotne, którym nasza akcja jest dedykowana. Myślę, że z tego co zebraliśmy uda się przygotować ponad 1600 paczek – mówi Jakub Frydryk, prezes MIS.

Świąteczna Zbiórka Żywności nie mogłaby się odbyć bez ogromnego wsparcia ze strony wolontariuszy, liderów, kierowców oraz prywatnych firm. Centrum akcji stanowiła Hala Targowa Feniks. To tu dzięki kierowcom z firmy TRONY, OCKK oraz Stowarzyszenia OSON trafiało wszystko co zebrano. Także tu każdego dnia trwania akcji wolontariusze mogli liczyć na ciepły posiłek przygotowany bezpłatnie przez Bistro DoSyta.

Wczoraj już po zamknięciu większości sklepów w sztabie organizacyjnym odbyło się krótkie spotkanie podsumowujące. Liderzy akcji przygotowali słodką niespodziankę dla wolontariuszy a słowa podziękowania do wszystkich uczestniczących w zbiórce skierował Jakub Frydryk, prezes MIS, oraz Ewa Ołowska – koordynująca wszystkie działania związane z akcją.

Zapraszamy do obejrzenia naszych fotorelacji z każdego dnia zbiórki oraz materiału wideo z zakończenia.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
maj 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 26  27  28  29  30  1  2
dk3  4  5 dk6  7  8  9
 10  11  12  13  14  15  16
 17  18  19  20  21  22  23
 24  25  26  27  28 dk29 dk30
 31  1  2  3  4  5  6
×