zdjecie 7109
zdjecie 7109
2018-12-01T00:18:00+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Świąteczna Zbiórka Żywności 2018 – dzień pierwszy za nami [WIDEO, ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. eOstroleka.pl
REKLAMA
6
1
11

To już dziesiąty raz, kiedy na przełomie listopada i grudnia Ostrołęka żyje wolontariatem. Około 1000 wolontariuszy na terenie całego miasta i regionu uczestniczy w Świątecznej Zbiórce Żywności. Pierwszego dnia akcji do magazynu trafiły ponad 4 tony produktów.

Świąteczna Zbiórka Żywności to akcja, która na kilka dni zamienia Ostrołękę i region w swoiste centrum dobrych uczynków. W niesieniu pomocy bliźnim jednoczą się niezliczone ilości osób – wolontariuszy, liderów, koordynatorzy, mieszkańcy miasta, powiatu i regionu, instytucje samorządowe i prywatne firmy. W zbiórce pomagają wszyscy, którym na sercu leży dobro innych.

Centrum działań zbiórki od kilku już lat jest Hala Targowa Feniks. To tu, dzięki kierowcom z firmy HusBud, pracownikom OSON, Grupie Ratowniczej Nadzieja, trafiają wypełnione po brzegi kartony z produktami przekazanym przez anonimowych darczyńców. Zbiórka ruszyła o poranku i trwać będzie „do ostatniego klienta” w 34 sklepach na terenie Ostrołęki, Różana, Olszewa-Borek, Kadzidła Łysych i Myszyńca.

O godzinie 18:00 odbyła się oficjalna inauguracja akcji, w której uczestniczył m.in. prezydent Łukasz Kulik, przewodniczący Rady Miasta Wojciech Zarzycki, przedstawiciele samorządu, liderzy, liczna grupa wolontariuszy oraz przyjaciół, którzy od 10 lat tworzą akcję. Uczestników spotkania przywitali wspólnie – Jakub Frydryk, organizator zbiórki oraz Łukasz Kulik, prezydent Ostrołęki.

- Jestem tutaj po raz pierwszy, ale myślę, że nie ostatni – mówił podczas inauguracji prezydent Kulik – Cieszę się, że taka akcja charytatywna ma miejsce u nas i że Jakub jest niemal od początku jej organizatorem, bo ta akcja pokazuje jak wielkie serca mają mieszkańcy naszego miasta, jak wielkie serca macie Wy i jak bardzo Wam zależy pomagać wszystkim osobom które tego potrzebują – dodał prezydent.

Następnie głos zabrał Jakub Frydryk, który zaprezentował pokrótce dziesięcioletnią historię zbiórki oraz jej pomysłodawcę i pierwszego organizatora – Mariusza Mierzejewskiego.

- Pierwsza zbiórka odbywała się w spartańskich warunkach, w magazynie przy ulicy Kołobrzeskiej – mówił Mierzejewski - Później przeszliśmy do budynków po policyjnym Kasynie, a dziś dzięki wsparciu Kurpiowskiego Centrum Handlowo-Usługowego, możemy pracować w takich komfortowych warunkach. Bardzo się cieszę, że po raz dziesiąty ta nasza akcja się odbywa, mimo wielu przeciwnościom, z którymi musieliśmy przez ten czas się borykać. Faktycznie pierwszą zbiórkę rozpocząłem ja, ale przez kolejne dziewięć edycji to Jakub się z nią „szarpał”, za co należą mu się ogromne podziękowania – dodał.

- Teraz nie będziesz musiał się szarpać - zapewnił prezydent Kulik.

Podczas inauguracji jubileuszowej zbiórki Jakub Frydryk poprosił uczestników o podzielenie się swoimi wspomnieniami i odczuciami z wcześniejszych edycji akcji. Na zakończenie organizatorzy zaserwowali uczestnikom krótką podróż w czasie – specjalnie na tę okazję powstał film z archiwalnymi ujęciami przedstawiający atmosferę jaka panowała i panuje nadal podczas każdej ze zbiórek. Prezentację zakończyły skierowane do wolontariuszy słowa wieloletniej koordynatorki akcji, Elizy Jackiewicz.

- 10 lat wspólnych akcji społecznych. Kiedy to minęło. Przyznam szczerze, że kiedy zaczęłam wspominać początki i te wspólnie z Wami spędzone lata, to łezka mi się w oku zakręciła. Tysiące poznanych wolontariuszy, setki ton zebranej żywności, miliony godzin spędzonych na wspólnej pracy i zabawie, pełnych radości i wzruszeń. Szczęśliwa jestem, że mogłam z Wami, kochani wolontariusze, współpracować i wspólnie zmieniać na lepsze tą naszą najbliższą rzeczywistość. Dawać innym poczucie, tym którzy znaleźli się w trudnej sytuacji życiowej, że jest obok nich ktoś, kto o nich myśli i chce pomóc. Dziękuje Wam za wasze zaangażowanie i mam nadzieję, że będziemy się spotykać na kolejnych zbiórkach żywności przez kolejne dziesięć la. Tego sobie i Wam życzę – mówiła Eliza w przesłanym z odległej Szwecji materiale wideo.Pierwszego dnia akcji udało się zebrać nieco ponad 4 tony produktów żywnościowych. Jutro kolejny, a zarazem ostatni dzień zbiórki. Zapraszamy do udziału.

REKLAMA
Materiał filmowy 1 :

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
~Gość, 06:13 01-12-2018,   80%
Ta akcja potrzebna. Budujący jest widok jak wspólnie działają dla innych. O widzę kogoś z PO.... Najważniejsi są mieszkańcy i dobro miasta. Podziały nie przynoszą nic dobrego.
odpowiedz   •   oceń :  
~ja, 08:27 01-12-2018,   100%
Wolontariusze jesteście wspaniali.Macie dobre serduszka dobra do Was stoi formie wróci. Trzymajcie się ciepło.Wesołych Świąt.
odpowiedz   •   oceń :  
~Ja, 09:55 01-12-2018,   79%
Brawo Frydryk, brawo Bezpartyjne Miasto Ostrołęka, brawo darczyńcy, brawo Ja !!!
odpowiedz   •   oceń :  
~Brzydal, 13:15 01-12-2018,   67%
Podziwiam i pełen szacunek dla wolontariuszy, można powiedzieć co rok te same wspaniałe twarze.
Tylko Jakubie dlaczego teraz pojawiły się tam polityczne gęby prezydenta i wice? Przy pięknych akcjach zawsze dobrze się wygląda. Pogarda im za zbijanie kapitału politycznego na cudzej bezinteresownej i ciężkiej pracy.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 13:44 01-12-2018,   100%
@~Brzydal Ale lansują się nie za miejskie pieniądze jak w przypadku WOŚP. Ich czas i pieniądze, przynajmniej tyle robią dla ludzi. Tutaj żaden biznesmen nie bierze części darów.
odpowiedz   •   oceń :  
~Anna - Kurpiowska Panna, 16:00 01-12-2018,   100%

Dzień dobry!

Pan Matyjas Kamera, niezłe ciacho, ale teraz, po tak znamienitym awansie w hierarchii społecznej, mógłby zainwestować w nowy krawat. W tym "śledziu" widziałam go, (o ile dobrze pomnę) w czasie żałoby po generalissimusie Józefie Stalinie...

Pozdrawiam...
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 19:29 01-12-2018,   34%
@~Anna - Kurpiowska Panna Żółć zalewa niejaką A.K Pannę. Niepotrzebnie. Szkoda zdrowia. Fortuna się kołem toczy.
odpowiedz   •   oceń :  
~Anna - Kurpiowska Panna, 20:31 01-12-2018,   100%

Dobry wieczór!

Dobrze ci PiSać, "szkoda zdrowia". Ciekawam wielce, jak ty byś reagował i czy ciebie "żółć by nie zalała", gdybyś jednego wieczoru utracił wszystko: pieniądze, wpływy, stanowisko, znajomości, przyjaciół... Ach, nie masz, nie masz dla mnie nadziei...
Na dodatek, jakaś paskudna franca zaatakowała moje gardło - ledwo skrzypię. Idę zaraz zrobić sobie miksturę z miodu, spirytusu i soku z cytryny. To moje ulubione lekarstwo - działa na mnie dobroczynnie. Myślę, że i to razo mi pomoże...

Pozdrawiam...
odpowiedz   •   oceń :  
~Anna - Kurpiowska Panna, 20:39 01-12-2018,   100%
@~Anna - Kurpiowska Panna
Ach, najmilejsi! Z tej zgryzoty zupełnie tracę i formę i głowę i zdolność myślenia. W przedostatnim zdaniu popełniłam przykry błąd. NaPiSałam "to razo" miast "tą razą". Przepraszam. Nic, jeno upić się... lekarstwem.

Buziaczki dla was, ale jeno takie "zaoczne", wirtualne. Fizycznych buziaków nie żądajcie ode mnie - podczas fizycznego pocałunku, mogłabym zarazić was swoją francą...
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 21:11 01-12-2018,   34%
@~Anna - Kurpiowska Panna A.K.Panna to językoznawca rodem z Kurpii. Tylko po co te ozdobniki,zdrobnienia .....brzmi jakby jaki nawiedzony albo chory pisał. Nie wygląda to dobrze!
odpowiedz   •   oceń :  
~Anna - Kurpiowska Panna, 21:29 01-12-2018,   100%

Cyt. "A.K.Panna to językoznawca rodem z Kurpii. Tylko po co te ozdobniki,zdrobnienia" ..

Ameryczki, kochanieńki nie odkryłeś. Urodziłam się w biedniutkiej, prościutkiej i skromniutkiej  kurpiowskiej rodzince.  Gwara kurpiowska jest więc dla mnie chlebusiem powszedniem, rzekłabym nawet - masełkiem z chlebusiem.
Zarzucasz mi utrapieńcze "ozdobniczki,  zdrobnieńka" w mojej PiSanince?"  Ach, mój miły panie! (Lubisz brunetki ?) Fizycznie, całkiem dorodna ze mnie dziewoja, lecz psychicznie, mentalnie, jestem jeszcze malutką, infantylną, pieszczącą się dziewczynką...

Cyt. "brzmi jakby jaki nawiedzony albo chory pisał. Nie wygląda to dobrze!"

... a ty wstrętny huncwocie! Chyba imputując mi choróbsko, masz na myśli tę obrzydłą francę która zaatakowała moje gardło, a nie chorobę umysłu?

Pozdrawiam... Życzę kolorowych, miłych, spokojnych, odprężających snów...
odpowiedz   •   oceń :  
Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
luty 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 1  2  3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28