zdjecie 9271
zdjecie 9271
2015-12-28T10:00:19+01:00 eOstroleka.pl
Region,

Świąteczny weekend na drogach Mazowsza: Śmiertelne wypadki i pijani kierowcy [ZDJĘCIA]

REKLAMA
Zdjęcie główne
REKLAMA

Za nami Święta Bożego Narodzenia i związany z nimi długi, świąteczny weekend. Policjanci podczas świątecznego czasu mieli sporo pracy - na drogach doszło do dziewiętnastu wypadków, w których zginęły cztery osoby. Niestety, jeden z tragicznych incydentów miał miejsce w powiecie ostrołęckim.

Dla policjantów ruchu drogowego okres świąt to czas intensywnej pracy. Policjanci nie tylko kontrolowali prędkość, ale też stan trzeźwości kierujących. Używano wideorejestratorów zainstalowanych w oznakowanych i nieoznakowanych radiowozach. Sprawdzany był stan techniczny pojazdów oraz sposób przewożenia pasażerów, a zwłaszcza dzieci. Funkcjonariusze nie stosowali żadnej taryfy ulgowej dla piratów drogowych łamiących ograniczenia prędkości czy wyprzedzających "na trzeciego".

Tegoroczne święta, to przy okazji znacznie wydłużony weekend. Od czwartku doszło na Mazowszu do 19 wypadków drogowych, w których zginęły 4 osoby, a ranne zostały 22 osoby (2014 - 24 wypadki, w których zginęło 6 osób, a 30 zostało rannych).

Jedno z tragicznych zdarzeń miało miejsce w Czarnowie (pow. ostrołęcki). Kierujący samochodem opel (27 lat) na łuku drogi z nieustalonych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z samochodem fiat. Kierowca fiata (46 lat) poniósł śmierć na miejscu, Kierowca opla przewieziony do szpitala. W naszej galerii znajdują się zdjęcia z wypadku - ku przestrodze.

Inne śmiertelne wypadki miały miejsce w Budach Prywatnych (pow. makowski) i w Gajówce Zachodniej (pow. węgrowski). W pierwszym przypadku 23 i 30-latek, bez elementów odblaskowych, stojąc na poboczu przy zaparkowanym samochodzie opel, nagle wtargnęli na jezdnię wprost pod nadjeżdżający samochód vw. Obaj piesi ponieśli śmierć na miejscu. Z kolei w powiecie węgrowskim nieznany kierujący w terenie niezabudowanym, w miejscu nieoświetlonym, potrącił śmiertelnie 36-latka, a następnie odjechał w nieznanym kierunku. Trwają czynności zmierzające do zatrzymania sprawcy zdarzenia.

Niestety nie obyło się bez nietrzeźwych kierujących na drogach. Mazowieccy policjanci zatrzymali 62  kierujących (2014 - 67),  którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę pod wpływem alkoholu, ryzykując nie tylko swoje życie, ale przede wszystkim życie swoich bliskich i innych użytkowników dróg. Niechlubnym rekordzistą tej statystyki jest 40-letni kierowca ciężarówki, który miał ponad trzy promile alkoholu w organizmie.

- Trzeba pamiętać, że nawet niewielka dawka alkoholu we krwi obniża koncentrację i refleks. Nie ma wytłumaczenia dla osób, które wsiadają do samochodów po paru głębszych, niezrozumiałe jest też to, że czasem członkowie ich rodzin widzą to i nie reagują, pozwalając im prowadzić - przestrzegają policjanci.

REKLAMA
Zobacz również
Kalnedarz imprez
czerwiec 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 31 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6
dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13
dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20
dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27
dk28 dk29 dk30  1  2  3  4
×