2019-10-01T10:05:55+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

„Świetlica Pokoleń” powstanie w ZSZ nr 1

REKLAMA
fot. eOstroleka.pl
2
0
2

W Zespole Szkół Zawodowych nr 1 w Ostrołęce powstanie „Świetlica Pokoleń dla Seniorów i Młodzieży Szkolnej”. Na realizację projektu placówka otrzymała grant z Fundacji Santander Bank Polska S.A.

Do ZSZ Nr 1 im. Józefa Psarskiego w Ostrołęce trafił kolejny grant Fundacji Santander Bank Polska S.A. im. Ignacego Jana Paderewskiego, tym razem w ramach piątej edycji programu „Tu mieszkam, tu zmieniam”. Złożony przez szkołę wniosek, przygotowany we współpracy ze Stowarzyszeniem Seniorzy Kurpi i Ostrołęki, został pozytywnie oceniony przez komisję konkursową, czego efektem jest przyznanie kwoty w wysokości 10 tysięcy złotych na realizację projektu pn. „Świetlica Pokoleń dla Seniorów i Młodzieży Szkolnej”.

Zgodnie z założeniami projektu, w Zespole Szkół Zawodowych Nr 1 im. Józefa Psarskiego w Ostrołęce zostanie uruchomiona „Świetlica Pokoleń” stanowiąca przestrzeń do edukacji, porad, konsultacji i kontaktów seniorów oraz młodzieży szkolnej. W miejscu tym prowadzone będą ćwiczenia pamięci i koncentracji, a także nauka szybkiego czytania.

Jak wskazują pomysłodawcy przedsięwzięcia, Tadeusz Olszewski - dyrektor szkoły oraz Stanisław Nowak ze Stowarzyszenia Seniorzy Kurpi i Ostrołęki, działania podjęte w ramach projektu umożliwią ograniczenie negatywnych skutków procesu starzenia się oraz poprawę pamięci u seniorów, dzięki czemu zyskają większy komfort bezpieczeństwa w codziennym życiu. Korzystająca ze świetlicy młodzież będzie mogła z kolei ćwiczyć koncentrację oraz szybkie czytanie.

- Otrzymana przez naszą szkołę kwota dofinansowania jest maksymalną kwotą jaką można było uzyskać w tej edycji programu. Przyznano ją dwudziestu organizacjom w Polsce. Jest to kolejny grant, jaki udało nam się pozyskać z Fundacji Santander Bank Polska S.A. Dzięki wcześniej zrealizowanym już projektom mieliśmy możliwość organizacji inscenizacji historycznej i zakupu sprzętu dla działającego w naszej szkole Koła Historyczno-Rekonstrukcyjnego „Czwartacy”, organizacji zawodów sportowych dla młodzieży i seniorów czy też adaptacji szkolnego placu na galerię sztuki „Psarski Art” - mówi Tadeusz Olszewski, dyrektor ZSZ nr 1.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
~Barbara, 16:44 01-10-2019,   100%
zróbcie palarnie dla swoich uczniów . Niech mieszkańcy z pobliskich bloków odpoczną od gości palących .
odpowiedz   •   oceń :  
~Karolina, 16:16 03-10-2019,   100%
Bardzo dobrze, że powstają takie miejsca. Sama byłam na kursie czytania w akademii edukacji edu w Warszawie i bardzo mi się przydał. Więcej zapamiętuje z przeczytanego tekstu i nauka zajmuje mi mniej czasu. Żałuję tylko, że dopiero na studiach poszłam na ten kurs. Jakby rodzice za dziecka wysłali mnie na takie zajęcia miałabym o wiele łatwiej w szkole :)
odpowiedz   •   oceń :  
Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
kwiecień 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
 30  31  1  2  3  4 5
 6  7  8  9  10  11  12
 13  14  15  16 17  18  19
 20  21  22  23  24  25  26
 27  28  29  30  1  2  3
Dzisiaj:
Brak wydarzeń