2019-10-01T10:05:55+02:00 eOstroleka.pl 10 0 2 10
Ostrołęka,

„Świetlica Pokoleń” powstanie w ZSZ nr 1

REKLAMA
fot. eOstroleka.pl
REKLAMA
2
0
2
Najlepszy komentarz
~Karolina, 16:16 03-10-2019,   100%
Bardzo dobrze, że powstają takie miejsca. Sama byłam na kursie czytania w akademii edukacji edu w Warszawie i bardzo mi się przydał. Więcej zapamiętuje z przeczytanego tekstu i nauka zajmuje mi mniej czasu. Żałuję tylko, że dopiero na studiach poszłam na ten kurs. Jakby rodzice za dziecka wysłali mn...
odpowiedz   •   oceń :  
W Zespole Szkół Zawodowych nr 1 w Ostrołęce powstanie „Świetlica Pokoleń dla Seniorów i Młodzieży Szkolnej”. Na realizację projektu placówka otrzymała grant z Fundacji Santander Bank Polska S.A.

Do ZSZ Nr 1 im. Józefa Psarskiego w Ostrołęce trafił kolejny grant Fundacji Santander Bank Polska S.A. im. Ignacego Jana Paderewskiego, tym razem w ramach piątej edycji programu „Tu mieszkam, tu zmieniam”. Złożony przez szkołę wniosek, przygotowany we współpracy ze Stowarzyszeniem Seniorzy Kurpi i Ostrołęki, został pozytywnie oceniony przez komisję konkursową, czego efektem jest przyznanie kwoty w wysokości 10 tysięcy złotych na realizację projektu pn. „Świetlica Pokoleń dla Seniorów i Młodzieży Szkolnej”.

Zgodnie z założeniami projektu, w Zespole Szkół Zawodowych Nr 1 im. Józefa Psarskiego w Ostrołęce zostanie uruchomiona „Świetlica Pokoleń” stanowiąca przestrzeń do edukacji, porad, konsultacji i kontaktów seniorów oraz młodzieży szkolnej. W miejscu tym prowadzone będą ćwiczenia pamięci i koncentracji, a także nauka szybkiego czytania.

Jak wskazują pomysłodawcy przedsięwzięcia, Tadeusz Olszewski - dyrektor szkoły oraz Stanisław Nowak ze Stowarzyszenia Seniorzy Kurpi i Ostrołęki, działania podjęte w ramach projektu umożliwią ograniczenie negatywnych skutków procesu starzenia się oraz poprawę pamięci u seniorów, dzięki czemu zyskają większy komfort bezpieczeństwa w codziennym życiu. Korzystająca ze świetlicy młodzież będzie mogła z kolei ćwiczyć koncentrację oraz szybkie czytanie.

- Otrzymana przez naszą szkołę kwota dofinansowania jest maksymalną kwotą jaką można było uzyskać w tej edycji programu. Przyznano ją dwudziestu organizacjom w Polsce. Jest to kolejny grant, jaki udało nam się pozyskać z Fundacji Santander Bank Polska S.A. Dzięki wcześniej zrealizowanym już projektom mieliśmy możliwość organizacji inscenizacji historycznej i zakupu sprzętu dla działającego w naszej szkole Koła Historyczno-Rekonstrukcyjnego „Czwartacy”, organizacji zawodów sportowych dla młodzieży i seniorów czy też adaptacji szkolnego placu na galerię sztuki „Psarski Art” - mówi Tadeusz Olszewski, dyrektor ZSZ nr 1.

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
~Barbara, 16:44 01-10-2019,   100%
zróbcie palarnie dla swoich uczniów . Niech mieszkańcy z pobliskich bloków odpoczną od gości palących .
odpowiedz   •   oceń :  
~Karolina, 16:16 03-10-2019,   100%
Bardzo dobrze, że powstają takie miejsca. Sama byłam na kursie czytania w akademii edukacji edu w Warszawie i bardzo mi się przydał. Więcej zapamiętuje z przeczytanego tekstu i nauka zajmuje mi mniej czasu. Żałuję tylko, że dopiero na studiach poszłam na ten kurs. Jakby rodzice za dziecka wysłali mnie na takie zajęcia miałabym o wiele łatwiej w szkole :)
odpowiedz   •   oceń :  
Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
styczeń 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
 30  31  1  2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
 27 28 29 30 31  1  2