eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki, TYLKO U NAS

Święto Niepodległości w gminie Rzekuń. Wójt: "Ważna jest pamięć. Powinniśmy ją podtrzymywać"

REKLAMA
zdjecie 8733
zdjecie 8733
fot.eOstroleka.plfot.eOstroleka.pl
REKLAMA
zdjecie 8733

W gminie Rzekuń rozpoczęły sie już obchody Święta Niepodległości. Gotowe są już kotyliony, z którymi 11 listopada lokalna społeczność weźmie udział w uroczystościach patriotycznych. A już na początku nowego roku do gminy zawita ciekawa wystawa, którą dziś otwarto w Ostrołęce. - To bardzo dobra idea - mówi nam wójt.

Dziś w Ostrołęce (w "Pałacyku" przy ul. Fieldorfa Nila) otwarto wystawę "Ojcowie Niepodległości". Wystawa ruszy następnie po poszczególnych gminach powiatu ostrołęckiego.

- Myślę, że sama inicjatywa, żeby ta wystawa powędrowała przez poszczególne gminy powiatu ostrołęckiego, jest bardzo dobrą ideą - mówi nam wójt gminy Rzekuń Bartosz Podolak. - My, jako samorządowcy, powinniśmy też przybliżać tę ideę niepodległościową naszym mieszkańcom. Myślę, że historię każdy zna, natomiast ważna jest ta pamięć, którą powinniśmy dziś kultywować, podtrzymywać. To nasz obowiązek, żeby tego typu inicjatywy powstawały w poszczególnych gminach.

Wiadomo już, że w gminie Rzekuń wystawa zagości w dniach 1-10 stycznia 2022 roku. Wójt podkreśla:

Będzie można ją podziwiać nie tylko w Urzędzie Gminy w Rzekuniu, ale będziemy chcieli, żeby powędrowała poprzez poszczególne placówki oświatowe. Będziemy starali sie dotrzeć do jak największej części naszych mieszkańców, by przybliżyć historię i ważne wydarzenia, które 103 lata temu na terenie naszego kraju się działy.

Wcześniej, bo już 11 listopada, kolejna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. W jaki sposób święto obchodzone będzie w gminie Rzekuń?

- Dziś pierwsze wydarzenie miało miejsce w Szkole Podstawowej w Rzekuniu. Tradycyjnie wykonywaliśmy kotyliony razem z dziećmi, z rodzicami, mieszkańcami, z kadrą pedagogiczną. Z tymi kotylionami pójdziemy na mszę, która odbędzie się 11 listopada w kościele w Rzekuniu. Niestety, musieliśmy tę imprezę ograniczyć z tego względu, że w chwili obecnej w poszczególnych szkołach mamy kilkanaście klas na kwarantannie - zachowujemy reżim sanitarny, ale staramy się, by te imprezy były podtrzymywane, bo to jedno z najważniejszych świąt w naszej historii - podkreśla wójt.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
maj 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19
dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26
dk27 dk28 dk29 dk30 dk31  1  2
×